Şehit-Gazi Sektörü | Gazi TV

Şehit-Gazi Sektörü

Bu haber 07 Mart 2013 - 18:03 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.
Şehit-Gazi Sektörü

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Rafet KELEŞ’in köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Sayın Başbakan ne diyor,Şehitlik ve Gaziliği sektör haline getirdiler,önüne gelen dernek kuruyor. 

Belli ki ailesinde veya yakın çevresinde Vatan için hayatını kaybeden veya sakat kalan kimse yok. Eğer olsaydı o kişilerin neler yaşadığını,ne gibi zorluklarla mücadele ettiklerini görür,çektikleri sıkıntıları bilir ve büyük ihtimalle bunları söylemezdi. 

30 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Bu savaş sonucunda Türkiye binlerce evladını,30 yılını, milyarlarca dolarını kaybetti. 

Bu savaş sonucunda her zamanki gibi silah tüccarları ve uyuşturucu baronları kazandı. 

Oğlunu Şehit vermiş bir aileye sorun bakalım ne kazanmış yada uzvunu yitirmiş birisine sorun ne kazandığını,tabi bunu soracak cesaretiniz varsa.


“Vatan borcun var,gel” dediler,ailemizi,işimizi,
sevdiklerimizi bırakıp koşarak gittik. “Vatan için savaşacaksın” dediler,savaştık.Sağ dönen vatan borcunu ödemiş oldu. Ya dönemeyen veya yarım dönen ? Canını,Uzuvlarını,gençligini,
hayallerini 20’li yaşlarında bırakanlar ne oldu ? Onlar Sayın Başbakanın demesine göre sektörün parçası oldular. Canlarının,uzuvlarının hesabını soranlar,haklarını arayanlar,para peşinde koşan,Şehitlik ve Gaziliği sektör haline getirenler olarak lanse edildiler.Şehitler ve Gaziler Hak aradıkları için neredeyse suçlu ilan edilecekler. Yeni bir dernek kurulduğu dogru,ama hiç soruşturdunuz mu neden kuruldu ? Zaten mevcut olan,40 şube,17 temsilciliği olan bir dernek varken neden başka bir dernege ihtiyaç duyuldu ? Onlarca parti varken AKP neden kuruldu ? Çünkü diğerlerinin yönetimini beğenmiyordunuz,daha iyi hizmet verebilmek için degil mi ?Yeni dernekte bu yüzden kuruldu işte. Çünkü mevcut dernek Amaç ve Faaliyetlerinden uzaklaştı, o derneği yıllardır yönetenler asıl hizmet etmesi gereken ŞEHİT,GAZİ ve ORDU VAZİFE MALÜLLERİ için degil, kendi şahsi çıkarları için birşeyler yaptıkları için yeni bir dernek kurulma ihtiyacı duyuldu.

Sayın Başbakanım,siz hep, başkanı sizin partiden Milletvekili aday adayı olan mevcut derneğin genel başkanını dinlediniz. Lütfen.bir kere de olsa bizi dinleyin,bir kerede olsa sorunları biz anlatalım,bizden duyun. Birşey yapmayın ama biz de en azından sorunlarımızı sizin bildiğinizi bilelim.Gerçeklerin,size anlatıldığı gibi olmadıgını anlatmak için lütfen bir fırsat verin bize.

Saygılarımla

Rafet KELEŞ

ORDU VAZİFE MALÜLÜ

Yorumlar

Yorumlar