Şehit Çocuklarına Kamuda 2. İş Hakkı | Gazi TV

SON DAKİKA

Şehit Çocuklarına Kamuda 2. İş Hakkı

Bu haber 05 Mart 2012 - 16:18 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Şehit Çocuklarına Kamuda 2. İş Hakkı

Hürriyet Gazetesi Yazarı Sn. Ayşe ARAL, bugünkü köşe yazısında Şehit yakını bir kardeşimizin kendisine gönderdiği mesajı yayımladı.

Sn. Ayşe ARAL ile Gazihaber.com olarak irtibata geçtik. Sağolsun yazısını yayımlamamıza müsaade etti ve şu mesajı iletti; “Hamit bey selamlar sizlere cok sey borcluyuz. Keske daha fazlasini yapabilsem. Yazimi tabii ki yayinlayabilirsiniz cok sevgiler…” Sn. ARAL’a hassasiyetinden ötürü çok teşekkür ediyoruz.

 

 

ŞEHİT ÇOCUKLARINA KAMUDA İKİNCİ İŞ HAKKI:

Sayın Ayşe Aral Ablacığım,

Öncelikle sizlere selam ve saygılarımı sunuyor, iş hayatınızda başarılar diliyorum.

Ayşe Hanım ben Hamit, şehit er/asker çocuğuyum. Siirt Pervari, Doğan Köyü’nde ikamet etmekteyim. İlahiyat fakültesi mezunuyum, ayrıca ikinci üniversite olarak adalet fakültesi 2.sınıfta okuyorum. İşsizim, evliyim, 2 çocuğum var, zor durumdayım. Eşim ve çocuklarım ile beraber annemin yanındayım, annem bizlere bakıyor, anneme de yük oluyoruz.

Sizlerden isteğim, sesimizi yetkili kişilere duyurmanız ve şehit çocuklarına bir an önce 2. (ikinci) iş hakkını yasalaştırmaları bu sayede daha çok şehit çocuğu memur olabilecek bu da yaralarımızın hafiflemesine vesile olacaktır. Bizler şehit ailesi olarak bu ülke için canımızı, ciğerimizi verdik, acı çektik ve bu günlere geldik.

Kalabalık ve fakir aileler olmamıza rağmen kimselere el açmadık, kimselerden yardım dilenmedik. Zaman zaman içimizden volkanlar patladı ama hiç bir zaman bunu isyana dönüştürmedik 3 senedir devlet büyüklerimiz şehit ailelerinin kalabalık olması ve ihtiyaçlarının olması nedeniyle, şehit çocuklarını veya şehit kardeşlerini kapsayacak şekilde en az 2 ferdine kamuda iş imkânı vereceklerini ve şehit ailelerinin sosyal haklarını iyileştireceklerini söylüyorlar.

Daha doğrusu yetkili ağızlardan sözler veriyorlar ama nedense hep bir şeyler oluyor, unutuluyoruz. Bizler şehit ailesi olarak bir an önce şehidimiz evli ise tüm çocuklarına, eğer şehidimiz bekârsa tüm kardeşlerine devletimizin iş vermesini istiyoruz.

Eğer tüm fertlerin iş sahibi yapılması ülkemizin bütçesine yük getirecekse hiç olmazsa şehit ailesinden en az 2 ferdine kamuda iş verilmelidir.

Bizler şehidimize karşılık bize yardım edin demiyoruz, asla da demeyiz. Aç ölürüz, şehidimize karşılık asla bir şey istemeyiz. Bizler şehidimizin acısından ve üzüntüsünden kendimizi toparlayamadığımız ve zaman içerisinde bozulan işlerimiz ve psikolojimiz için devletimizin bizleri sahip çıkmasını istiyoruz.

Biz devletin kapısından başka yere gitmeyiz, çünkü kameralar ve basın karşısında “şehitlerimizin emanetlerinin başımızın üstünde yeri var, onlara her türlü yardımı yapmaya hazırız” diye açıklama yapan işadamı ve sivil toplum kuruluşu ve bazı siyasi partilerin aslında gerçekte öyle olmadıklarını, bırakın şehit ailelerine sahip çıkmayı, şehit ailelerinin yüzlerine dahi bakmadıklarını biliyoruz.

Bu nedenle bize devletimizin sahip çıkmasını bekliyoruz.

Ayşe Hanım, lütfen bu konularda sizler bize yardım edin, bize ses verin, kulak verin. Söz verenlere sözlerini hatırlatın. Biz bu ülke için çok şey verdik, acı çektik. Biraz olsun yüzümüzün gülmesi kimi rahatsız eder ki.

Devlet ve millet şehitlerin emanetlerine sahip çıkmalı. Yoksa akıtılan kan ve gözyaşları helal olmaz ve üzerinde yaşayanlar da helalleşemez. Lütfen bu konuda bizleri yalnız bırakmayınız ve şehit ailelerine destek olunuz.

Saygılarımla arz ederim.

Hamit

CEVAP: Hamit Bey, sesinizi buradan duyurmuş olduk. İnşallah size uygun bir iş bir an önce bulunur. Özellikle sizin gibi eğitimli bir insanın işsiz olması bu ülke açısından da büyük bir kayıp. Sevgiler.


Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/20056968.asp

Yorumlar

Yorumlar