Şehit babasının bayrak sitemi | Gazi TV

Şehit babasının bayrak sitemi

Bu haber 24 Mart 2013 - 18:42 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Şehit babasının bayrak sitemi

Bursa’da geçen sene Yavuz Selim olaylarında gergin kalabalığı yaptığı konuşmayla sakinleştiren şehit babası Emrullah Atasever, Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağının olmamasının yüreklerine acı serptiğini söyledi.

 

Jandarma onbaşı olan oğlu Timur Atasever’i 2004 yılında Tunceli’deki terör saldırısında şehit veren Emrulllah Vatansever, barış süreci ve silah bırakma çağırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bursa’da geçen sene BDP’lilerle mahalle sakinleri arasında çıkan gerginlik sırasında kalabalığı dağıtmak için canla başla çalışan şehit babası Atasever, terör örgütüne ateş püskürdü. Atasever, Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarında Türk bayrağının olmamasını eleştirdi.


Atasever, “Bizim bir Türk bayrağımızın orada asılı olmaması insanların yüreğine acı serpti. Böyle bir şeyin olmaması lazımdı. Çok güzel bir bayram yaptılar. Taşkınlık olmadan yapılan her şey güzeldir. Bir kardeşlik mesajıdır. Ama orada bizim kardeşliğimizi böldüler. Bizim Türk bayrağı altında yaşayıp, maaş alan milletvekilleri, kendi bayraklarını kendi başlarına dikmediler” dedi.

 

“BİZ ETLE TIRNAK DEĞİL, KEMİĞİZ”


Türkiye’de birlik ve beraberliği terör örgütünün her zaman bozduğunu ifade eden Atasever, şöyle devam etti:


“Mesele terör örgütüdür. Ülkemizdeki kaynaşmayı bozan PKK’dır. Bunun acısını yıllardır çekiyoruz. Bir şehit babası olarak ben bundan rahatsızım. Ülkemizde yaşayan insanların hiçbir tanesinin sıkıntısı ve derdi yok. Kürt’ü, Çerkez’i ile biz bir kardeşiz. Biz bölünmüş bir insan değiliz. Biz etle tırnak değil, et ile kemiğiz. Tırnağı bir gün keser atarsın, ama eti kesip kemikten atamazsın.”

 

Haberin Devamı : http://www.olay.com.tr/haber/bursa-bolge/sehit-babasinin-bayrak-sitemi-147182.html

Yorumlar

Yorumlar