Şehit Babasından Basın Açıklaması

Şehit Babasından Basın Açıklaması

05/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehit Babasından Basın Açıklaması

Bursa Şehit Aileleri ve Gazileri adına Şehit babası Sn. Sezai OKAY’ın yapmış olduğu basın açıklaması metni aşağıda sunulmuştur.

SAYIN BASIN MENSUPLARI

 

   Bizler ; Bu vatan  toprakları ve bayrağımız uğruna çocuklarımızı,  eşlerimizi, Şehit vermiş aileler ve kollarımızı ,bacaklarımızı, gözlerimizi uzuvlarımızı ,hatta akıllarımızı yitiren Gazileriz.                                            

   Bu elim olayların ardından, hayatlarımız karardı en kıymetli varlıklarımızı kaybettik. Herkes ateş düştüğü yeri yakar diyor, ama gelin görün ki o ateş sadece bizi yakıyor. Her anne baba bir çocuk yetiştirmenin, bakmanın, büyütmenin ne demek olduğunu ne kadar zor olduğunu bilir. üç beş aylık çocuklarını kaybeden annelerin bile yıllarca o küçücük yavrusunu ölene kadar unutmadığını , acısını hep yaşadığını bilir ve duyarız.

   Peki bizler ne yapalım. Yemeden, içmeden, bin zorluklarla  büyüttüğümüz , 20 yaşına getirdiğimiz evlatlarımız bir anda yok oldular. Ansızın kapımız çalındı ŞEHİDİNİZ   var dediler.

   Nasıl bir acıdır bilemezsiniz. Kimi anneler, babalar bu acı olaydan sonra üzüntüden hastalandılar. Kimisi  kanser ,  kimileri  akıl hastası oldu. Kimileri de var ya da yok arasında yaşamaya  çalışıyorlar .Gazeteler de iki yıl önce haberi çıkan İzmirli bir ailemiz var.

   İzmir Gaziemir de , 1999 yılında evlatlarını kaybeden bu şehit ailesini belediye, 65 yaş taramasında buluyor. Sefalet içinde bir bodrum katında oturuyorlar. Torunları arada sırada uğruyor ve komşularının yardımları ile yaşam sürdürüyorlar. Anne akıl hastası oluyor. Baba’da şeker hastası, bir zaman sonra şekerden dolayı baba’nın bir gözü kör oluyor, sonra bir ayağı kesiliyor , sonra diğer gözü gidiyor , sonra diğer ayağı kesiliyor.

   Evet bahsettiğimiz, ŞEHİT ANA  ve BABASI ‘ nın durum bu , böyle mi olacaktı? Devlet böyle mi sahip çıkacaktı. Bakın bakalım şehit annelerinin gözlerinin feri sönmüş mü sönmemiş mi. Peki bu insanlara kim sahip çıkacak? Komşular mı? Yoksa devlet mi?

   Birer yaşayan EFSANE olan, Gazi kardeşlerimizin durumu ise ayrı facia , protez alımından tutun, akülü araba temin etmeye kadar, tedavilerinin tam olarak yapılamamasına kadar , sıkıntılar içinde. Üstüne üstlük toplu taşım araçlarından indirileni mi ararsınız,

   Sakat muamelesi görenimi ararsınız , horlananı mı ararsınız ‘’benim için mi gazi oldun, bana ne ‘’diyeni mi ararsınız.

   Koskoca T.C. Devleti Bu kadar mı fakirdir. Bu kadar mı aciz içindedir. Hani bu insanlar baş tacı idi.!

   Düşünün iki eli olmayan birini, bir erkeği kemerini nasıl bağlar, fermuarını,

   Pantolonunu nasıl çeker,  ayakları olmayan yatağından kalkarken uzatacağı ayakları yok, ne yapar . Sizler sadece 12 saat gözlerinizi bağlayın bakalım ne yapacaksınız. Hayatınız nasıl zorlaşacak nasıl zindan olacak bir düşünün. Kör olan gazimiz ömrünün sonuna kadar yavrusunu görmeyecek,sevdiklerini görmeyecek..

   Afyon patlamasın da paramparça  olan yavrularımızın, Ana, Babaları yavrularının yüzlerini bile göremediler. T.S.kuvvetlerinin İlk açıklaması;

   ‘’Doğal Afet şehididirler  ..Bir açıklama ’’Bu kadar gülünç olabilirdi. Sanki yağmur yağdı sele kapıldılar..olayı bir sürü yalanla kapatmaya çalıştılar.Gecenin bir vaktinde acemi çocuklara yaptırılan bir iş..Halen bir muammadır,üstü örtülmeye çalışılmakta, ama bir gün gerçekler ortaya çıkacak. Bu ailelerimizin baskıları ve hukuk mücadeleleri olmasa idi onlara da devlet sahip olmayacak, vazife şehidi deyip geçeceklerdi.. Hiç bir hak ta vermeyeceklerdi.

   Ama Hükümet, asıl sahip çıkacağı insanlara, Vatanımızı savunanlara ,kol kanat gereceğine, Uludere de ölen 35 kaçakçıyla  ile ilgilendi. Birileri ülke toprakları için savaştı , vatanı için can verdi, kol verdi ,bacak verdi ,göz verdi , mücadele etti. Diğerleri ise kaçakçı yani kaçakçılık yaptıkları için ceza almaları gereken insanlardı, ama onlara 123.100 er lira ödenerek ödüllendirildiler. Bu durumda kim daha kıymetli?

   Devleti yönetenlere Soruyorum ..“HANİ ŞEHİT AİLELERİ,GAZİLER BAŞ TACI’’ idi

   Bizler tüm bu acı ve muameleleri unuttuk acılarımızı bir kenara bıraktık. Vatanımızın derdine düştük.

   Ülkede yaşananlar bizim acımızı kat kat arttırdı.

   Çocuklarımıza kınalı kuzularımıza, yavrularımıza Kelle dediler.

   3 Mehmetçik yüzünden meclisimi toplayalım dediler.Meclisi toplamak için kaç kişi ölmeliydi…

   Aileleri bizden sizden diye ayırdılar.

  PKK  bayrakları ile şehir turu atmalarına izin verdiler. Dönenleri hemen yargılayıp affedeceklerini suça karışmayanları Salıvereceklerini söylediler…Peki biz soruyoruz suç kayıtlarımı var elinizde, nasıl anlayacaksınız kavun gibi koklayarak mı..! yoksa yüzüne bakarak mı, yoksa testten mi geçireceksiniz….Hangi saçmalıkla anlayacaksınız.

   ‘’Analar ağlamasın’’ sözünün arkasına saklanıyorlar, bugüne kadar ağladılar bari bundan sonra AĞLAMASINLAR  ..sözüne inanalım mı..!   Tam tersine evlatlarımızın ölümüne , gazi kardeşlerimizin  bu hallere düşmelerine sebep oldunuz, göz yumdunuz.1999 yılında bir kişi , 2000 yılın da sıfır, 2001 yılın da Altı şehit vermişiz…

   2002 AKP gelmiş, gün olmuş 5-10- gün olmuş 20-30 kınalı kuzu ölmüş…Terör  niye tırmandı çünkü TERÖR TİMLERİNİ ve ÖZEL HAREKATÇI- ları  geri çekmişsin yerine bizim acemi yavruları koymuşsun…Yani gelin avlayın diye. Bilerek bıktırdınız insanları, acı, acı, acı, göz yaşı.. Yeter Barış olsun artık desinler diye ’’ANALAR AĞLAMASIN’’    NEYİN KARŞILIĞINDA   Ağlamasın, Soruyoruz karşılığın da ne sözleri  verdiniz..

     Şayet  Vatanımız bölünecekse biz ağlamaya devam edeceğiz, ve vatansever analar bundan sonra da ağlarlar..

    AÇILIM ÇÖZÜM SÜRECİ adı altında çocuklarımızın katillerini affetmek için, süreci şirin göstermek için, bizlere ve halkımıza kabul ettirmek için mi AKİLLERİ ortaya attılar? Ama hepsi püskürtüldü refüze öldüler, yüzlerine bakılmayacak hale geldiler.

   Bizim evlatlarımız için bir damla göz yaşı dökmeyenler,Rabia’lar için Esma’lar İçin hüngür ,hüngür ağladılar,televizyon programlarını yarıda kestiler.

   Daha acısı, evlatlarımızı katleden ölüm emirlerini veren 35,000  insanımızın ölüm emirlerini veren, bebek katili denen elebaşı ile görüşme ve pazarlık işine girdiler. Hani onu asıyor, kesiyor,  lanetliyorlardı.

    Şimdi , açıkça kimseyi umursamadan görüşüyorsunuz .Şimdi de AF söylentisini yaymaya başladılar. Kimi affedeceksiniz… hadi onu da söyleyin..kime sordunuz da affedeceksiniz..

   Kimseyi affedemezsiniz….Bunun tarafı biziz, bizim evlatlarımız öldü ,siz kimsiniz, size ne oluyor . Sizin bu katilleri  AFFETMEYE YETKİNİZ YOK.. Kanun bile yapsanız,

   Gene  YETKİNİZ YOK bizler AFFETMİYORUZ..AFFETMİYECEĞİZ..affedenleri de

   Affetmeyeceğiz.

    B.O.D. projesinin Türkiye’yi bölme projesini artık sağır sultan bile biliyor. Kürt devleti adı altında yeni bir İSRAİL  yaratmak istedikleri ortada iken. Ülkemizi yönetenler nasıl böyle bir  bölme planına alet olurlar. Bu kadar mı gaflet içinde olunur…

    BAŞBAKAN  , DİYARBAKIR’DA artık baklayı ağzından çıkarttı. KÜRDİSTAN diyerek KÜRT devletini resmen tanıdı.

   Şunu herkes kafasına soksun ki bahsedilen BÖLÜNME sürecinin tarafı ne Barzani, ne apo, ne Leyla zana, ne pkk, ned e BDP bunun tek tarafı, AMERİKA onlar ne derse o olur. Boşuna laf olsun diye göstermelik görüşmeler yaparak bizim de TÜRK halkının da yüreğini yakmayın…

    “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Gençliğe Hitabesinde”

   ‘’İktidara gelenler , Gaflet, Delalet hatta, İhanet içinde olabilirler diyor’’ vatanımızı,Cumhuriyetimizi gençlere emanet ediyor. Bizler de Vatanı için bayrağı için evladını, eşini , kolunu, bacağını, gözünü yitiren vatan evlatları olarak. Vatanımıza Bayrağımıza Cumhuriyetimize ve Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar sahip çıkacağımıza, VATANIMIZI BÖLDÜRMİYECEĞİMİZE  AND  içiyoruz. EVLATLARIMIZ GİBİ canımız VATANIMIZA feda olsun.

        

   Bursa ŞEHİT AİLELERİ ve GAZİLER

 

    

 

 

        

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/e0bac170aa.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar