"Şehit ailelerimize sahip çıkalım" | Gazi TV

“Şehit ailelerimize sahip çıkalım”

Bu haber 08 Ocak 2013 - 21:11 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
“Şehit ailelerimize sahip çıkalım”

İskenderun Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı yapıldı.. Gündeme, Hayırsever İşadamı Nuri Üysen’in şehit ailelerine yönelik bedelsiz konut projesi damgasını vurdu. AK Parti Grup Başkan Vekili Doğan Erten net konuştu:
“Şehit ailelerimize sahip çıkalım.”

 

İskenderun Belediye Meclisi Ocak ayının son toplantısını belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. Meclis Başkanvekili Özer Çağşar’ın başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan 11 madde görüşüldü.

Çağşar, belediye hizmetlerinin aralıksız bir şekilde sürdüğünü belirterek amaçlarının bölge halkına en iyi hizmeti verebilmek olduğunu söyledi.


YENİ BİR KÖPRÜ GEREK

Düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan AK Parti meclis üyesi Ahmet Dönmez cumartesi pazarının üst tarafında bulunan kızıldere denilen mevkide köprünün ihtiyaçlara cevap vermediğini belirterek, “Köprünün yanında olan duvar ulaşımı engelliyor. Ayrıca köprü küçük araçlar geçmekte zorlanıyor. Yenisi yapılmalı. Vatandaşların isteği bu yönde” dedi.

Yeşiller Partisi Meclis üyesi Ercümet Kimyon ise kent içerisinde geçen haberleşme koblolarının geçtiği yerde yolları bozduğunu belirterek, “Firmaya gerekli uyarılar yapılmalı. Bu protokoldeki işlemler gözden geçirilmeli. Ayrıca belediyeye verilen soru önergelerine açık cevap verilmelidir” dedi.


haber


 

ŞEHİT AİLELERİNE 100 KONUT

MHP Meclis üyesi Garip Şandır ise geçtiğimiz yıl mecliste şehit aileleri için bir yer tahsis edilmesi konusunun durumunu sorarak, “Bu konunun üzerinden 1 yıl geçti. Akıbeti belli değil. Bir hayır işinde bir yıl geçerse buraya yatırımcı gelmez. Bu konuda ki son durumu öğrenmek istiyoruz” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Doğan Erten ise İskenderun’da bir hayırseverin şehit aileleri için geçmişte bir müracaatının olduğunu belirterek, “Bu konuda 100 daire ev şehit ailelerine verilecektir. Bu konuda yer sıkıntısı vardı. Ancak son durumda maliyeye ait bir yerin bu konuda tahsis edilmesi düşünülüyor. Bu tür projelere her zaman sahip çıkılmalıdır” diye konuştu.


Haberin Devamı İçin Tıklayınız : http://www.iskenderunhaber.com/2013/01/sehit-ailelerimize-sahip-cikalim/

Yorumlar

Yorumlar