Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Ülkemizin Kalbidirler

Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Ülkemizin Kalbidirler

17/02/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Ülkemizin Kalbidirler

Bitlis Şehit Aileleri Derneği Başkanı ve aynı zamanda sitemiz köşe yazarlarından Sn. Seyfettin APAK’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

Ülkemiz ve Milletimiz için bedel ödemiş şahadet şerbetini tatmış aziz Şehitlerimizin geride bıraktıkları aileleri ile kahramanca mücadele edip bedenlerinden canlarından bir veya birden çok parçayı vatana feda etmiş kahraman Gazilerimizi Türk Milleti olarak nasıl biliyoruz?

Şehit Ailelerine verilen sözleri asla yabana atılmaması gerektiğini verilen sözlerin yerine getirildiği takdirde ne kadar büyük bir sevap ve mükâfat alınacağını ya da yerine getirilmediğinde söz sahibinin başına türlü türlü musibetlerin gelebileceğini düşünmek gerekir.

Bir Şehidin yetiminin başını okşayan kişi elinin değdiği saç tanesince sevap alacağını biliniyor mu?  Ki mutlu etmenin kalbini kazanmanın değeri paha biçilemez.

Devletimiz bizim bütçemiz tüm Şehit yetimlerini işe yerleştirmeye müsait değil dese Milletimiz seferber olur bunların finansmanını sağlarız ne onlar için özel bir vergi ödemeyi seve seve kabul ederler. Çünkü Milletimiz Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimiz huzur içinde, rahat, mutlu ve refah düzeyinin yüksek olduğu ekonomik olarak başkasına bağımlı olarak görmek istemiyorlar.

Hiçbir Türk evladı Şehidinin emanetini ve Gazisini yıkık dökük ve çok zor şartlar içinde yaşadığı bir ortamda görmek istemez. Çünkü vicdanen hiç kimse rahat olamaz.

Biz Şehidimizin emanetlerini ve Gazilerimizi neşeli mutlu ve güler yüzlü görmek istiyoruz diyen 75 milyon bir Ulusa sahibiz.

Şehitlerimizin tüm yetimleri devletimiz tarafından iş sahibi yapılsın.

Devletimiz ücretsiz olarak okutsun.

Sağlık ihtiyaçları ücretsiz olsun.

Şehit Aileleri ve Gazilerimiz Ülkemizin kalbidirler. Bu Ülke, bu Millet, Bu Hükümet ve Diğer Siyasi Partilerimiz Bu kalbi yaşatmak ve korumak için elerinden geleni ivedi bir şekilde yapmalarıdır. Çünkü kalp durursa vücudun diğer organları artık yok olmaya bitmeye mahkûm bırakılmış olur.

 Şehidlerle İlgili Bâzı Hadîs-i Şerîfler:

“Şehitleri kanları ile sarın. Zira Allah yolunda açılan bir yara kıyâmet günü mahşere geldikte, o yara, rengi kan rengi, kokusu misk kokusu olarak anar…”                                                                      

“Şehidler cennetin kapısında, nehrin parlak zinetinde, yeşil çadırdadır. Sabah – akşam rızıkları Cennetten onlara gelir.”

“Din kardeşini müdafaada katlolunan şehiddir, mâsum olan komşusunu savunurken öldürülen de şehiddir…”

“Şehid, ehl-i beytinden (aile ve akrabasından) yetmiş kişiye şefaat eder, şefaati kabûl edilir.” (Ebû Dâvud, Tirmizî)

“Kıyâmet gününde üç sınıf şefaat edecek: Peygamberler, sonra âlimler, sonra şehidler…” (Tâc)


KİM BU ŞEFAATA ERİŞMEZ İSTEMEZ Kİ?

Yorumlar

Yorumlar