Şehit aileleri ve gazilere verilen sözler tutulmadı | Gazi TV

Şehit aileleri ve gazilere verilen sözler tutulmadı

Bu haber 10 Ocak 2013 - 12:11 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Şehit aileleri ve gazilere verilen sözler tutulmadı

Torba tasarı ile ilgili TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şehit aileleri ve gaziler ile emeklilerin sorunlarını gündeme getiren MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, şehit aileleri ve gazilere verilen sözlerin yerine getirilmedi dedi

 

Kalaycı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Şehit aileleri ile gaziler ve malullerin birçok sorunu bulunmaktadır. Onlara geniş imkânlar sunulacağı sözleri verilmesine karşın, yerine getirilmemiştir. Bu konuda Temmuz ayında Torba Kanun’da yapılan düzenlemelerin kapsamı çok sınırlı tutulmuştur. Bu Kanuna alınmayan diğer konuların Ekim ayında komisyonda değerlendirme sözü verilmiş, ancak üç aydan fazla süre geçmesine rağmen hiçbir gelişme olmamıştır.


Yine Şehit aileleri ile gaziler ve malullerin aylıklarının iyileştirilmesi, haklarının genişletilmesi ve aralarındaki adaletsiz ve ayrımcı uygulamaların giderilmesi gerekmektedir.


Askerlik yaparken terörle mücadele dışı bir görev esnasında şehit olanların ailesine “oğlunuz şehit değil” demek ve haklardan yararlandırmamak büyük haksızlıktır, ayıptır.”


Kaynak : http://www.memleket.com.tr/sehit-aileleri-ve-gazilere-verilen-sozler-tutulmadi-162820h.htm

Yorumlar

Yorumlar