Şehidinizin adını başka okula verelim | Gazi TV

Şehidinizin adını başka okula verelim

Bu haber 18 Eylül 2013 - 19:16 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.
Şehidinizin adını başka okula verelim

Şehit babasının itirazlarına rağmen imam hatip kararından dönmediler

Bursa’da Milli Eğitim Müdürlüğü’nün İmam Hatip’e dönüştürdüğü Şehit Asteğmen Zeki Burak Okay Lisesi öğrenci ve velileri lisenin önünde eylem yaptı. Şehidin babası Sezai Okay da eyleme katıldı. Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın şehit babasına “İsterseniz oğlunuzun adını başka okula verelim” dediği ortaya çıktı.


‘Vicdanı hür gençler yetişsin’


Dün okulun öğrenci ve velileri, okulun dönüşümünü protesto etti. Milli Merkez Bursa Başkan Yardımcısı Sezai Okay’ın yaptığı basın açıklamasına çok sayıda vatansever ve mahalle sakini katıldı. Eyleme İşçi Partisi ve ADD de destek verdi.


Şehit babası Sezai Okay, “AKP iktidarı ile gereğinden fazla İmam Hatip açılıyor, pozitif bilimle eğitim veren okullar İmam Hatip’e çevriliyor. Türkiye’nin oğlum Zeki Burak Okay gibi üniversite tahsili görmüş, 3 dil bilen aklı, vicdanı hür gençlere ihtiyacı var. Oğlumun adını verdikleri bu okulun İmam Hatip olmasını bu yüzden istemiyorum” dedi.


Dönüşümü durdurmak için Vali, Milli Eğitim Müdürü ve AKP il başkanıyla görüştüğünü söyleyen Sezai Okay, “Milli Eğitim Müdürü, ‘Oğlunuzun adını başka okula verelim’ dedi. Derdim oğlumun adının şu okula bu okula verilmesi değil. Oğlumun adını millet kalbine yazmış, ben ülkem için mücadele ediyorum” dedi.

 

Haberin Devamıhttp://www.aydinlikgazete.com/mansetler/25103-sehidinizin-adini-baska-okula-verelim.html

Yorumlar

Yorumlar