Security Shield Virüsü | Gazi TV

SON DAKİKA

Security Shield Virüsü

Bu haber 08 Temmuz 2012 - 22:44 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Security Shield Virüsü

Sitemize nereden ve nasıl geldiğini bilemediğimiz bir virüs internet explorer ile sitemiz görüntülenmeye çalıştığında aktif hale geliyor ve sahte virüs bulundu uyarısı veriyor. Bu soruna ilişkin olarak bilgisayar programcısı arkadaşımız halen çalışmakta olup, zararlı kodları temizledikten sonra yine buradan bilgilendirme yapılacaktır. Security Shield virüsü ile ilgili başka bir sitede yapılan bilgilendirme yazısı aşağıda sunulmuştur.

 

Son zamanlarda gene sıkça sorulan Security Shield virüsünün nasıl temizlendiği noktasına değinmek istedim.Kendisi sahte bir antivirüs programı ve bir virüstür!! ve sisteminizden temizlenmelidir.Bu program istenmeyen ve bilinmeyen exe dosyalara tıklandığında sisteminize bulaşıyor ve pc’nizde şu sorunlara neden oluyor:


– Görev yöneticisini açamıyorsunuz

– Herhangi bir program açamıyorsunuz(explorer,chrome,teamviewer gibi)

– Virüs programları(ESET’te denendi) bunu virüs olarak görmüyor.Dolayısı ile silemiyorsunuz.


Verdiği Hatalar Şunlardır:

1 – Security Shield”notepad.exe” is infected with “Backdoor:Win32/Hackdef.O”.Do you want to register your copy and remove all threats now? 

2-  Spyware.IEMonster process is found. This is virus that is trying to send your passwords from Internet browser (Explorer, Mozilla Firefox, Outlook & others) for the third-parties.Click here to protect your data with Security Shield.

3- Security Shield WarningSecurity Shield has found viruses at your system.We highly recommended to get license for Security Shield to remove harmful software now.

4- Your computer is under the infections threat. Turn on instantshield protection to safe your data and prevent internet attacks for your credit card information. Select this to turn instantshield on.

5- Warning message from Internet browser. This page under virus attack. This may crash your system. 


Aman dikkat sürekli ekrana kredi kartı ekranı çıkartarak sizden para sızdırmaya çalışıyor.Nette kesinlikle bu bilgileri bu tarz 3. parti yazılımlara girmeyiniz!!

 

Kaynak: http://www.erasistem.net/sss/soru/security-shield-virusu-silme

 

Not: Bu konuda arkadaşlar yorum olarak sorun devam ediyorsa bilgilendirme yaparlarsa seviniriz. Saygılarımızla.

Yorumlar

Yorumlar