Şanlı'ya anlamlı plaket | Gazi TV

SON DAKİKA

Şanlı’ya anlamlı plaket

Bu haber 27 Nisan 2012 - 11:47 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Şanlı’ya anlamlı plaket

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, derneğe maddi ve manevi destek veren firmaları ziyaretlerine devam ediyor. Bu nedenle Afyonkarahisar’da Özel Halk Otobüsleri işletmesi’ni ziyaret eden Kumartaşlı firma yetkilisine verdiği destekten dolayı plaket takdim etti.


   Afyonkarahisar’da şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri İşletmesi adına işletme sahibi Galip Şanlı’ya, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı tarafından kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. 


   Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, derneğe maddi ve manevi destek veren firmalara yönelik olarak gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri İşletmesi’ni ziyaret etti. 


   Ziyarete Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İkmal Ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Okçin Akşit, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’de katıldı. 


   “ŞANLI, DERNEĞE SABİT GELİR OLANAĞI SAĞLADI” 


   Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri İşletmesi’ne gerçekleştirdikleri ziyarete ilişkin bir konuşma yapan Kumartaşlı, firmanın Afyonkarahisar’da gazi ve ailelerine verdikleri destekten dolayı bir teşekkür plaketi vermek istediklerini bu nedenle de firma sahibi Galip Şanlı’ya bir ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi. 
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı konuşmasında; “Derneğimizin 3. genel kurulu sonrasında Galip Şanlı hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Gerçekleştirdiği ziyarette derneğimizin sabit bir geliri olup olmadığını sordu, bizde olmadığını söyledik. Bunun üzerine derneğimize devamlı gelir sağlanması amacıyla işletme şeklinde bir yardımı olacağını teklif olarak belirtti. Galip Şanlı’nın bu teklifi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın da izni ile birinci etabını Ziraat Bankası önünde bir kulübe şeklindeki işletmede kart dolum istasyonu açtık” ifadelerini kullandı. 


   “İKİNCİ ETABI YEŞİLYOL’DA AÇILACAK” 


   “Açılan bu dolum istasyonunda vazife malulü gazi arkadaşımız iş sahibi oldu” diyerek sözlerine devam eden Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı; “Dolum istasyonunun ikinci etabı ile ilgili de Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’a bilgi verdik. Ambaryolu ve Yeşilyol’un kesiştiği noktadaki duraklara koymayı düşündük ve gerekli izinleri aldık. Bu dolum istasyonumuzda faaliyete geçtiğinde bir gazi arkadaşımız daha iş sahibi olacak. Her iki dolum istasyonunun hizmetleri ile de derneğimize düzenli bir gelir akışı sağlanmış olacak. Bugün burada olmamızın nedeni de Afyonkarahisar Özel Halk Otobüsleri İşletmesi sahibi Galip Şanlı’ya göstermiş olduğu duyarlı davranışından dolayı Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri adına bir teşekkür plaketi vermeyi düşündük” dedi. 

   “ONLARA SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZİN GÖREVİ” 


   Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise gazilere ve ailelerine destek verilmesinden dolayı memnun olduklarını belirtti. Vali Balkanlıoğlu; “Şehit ve Gaziler ile ailelerine yönelik olarak hükümet tarafından alınan kararlar ve bu doğrultuda işlemlerinin takip edilmesi için kurulan bürolar var. Bunların yanı sıra birbirlerine destek olmak adına kurulmuş bir dernek var. Gaziler, şehitler, dul ve yetimlerine sahip çıkmak millet olarak hepimizin öncelikli görevidir. Onlar bizim huzur ve güvenimizin sağlanması için verdikleri mücadelelerde kurşun yemiş insanlar. Bu noktada da her birey olarak onları ve ailelerini gözetmek ile yükümlüyüz. Bu düşüncelerle duyarlı bir davranış örneği gösteren Galip Şanlı’yı kutluyor, bu duyarlılığı gösterecek olanlara da örnek olmasını temenni ediyorum” diye konuştu. 
Gerçekleştirilen konuşmaların ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı tarafından hazırlanan plaket ve teşekkür belgesi Vali Balkanlıoğlu ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından takdim edildi.

Yorumlar

Yorumlar