Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu

8 sene ago
3 Views
Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu
Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu

SAMSUNG KORE GAZİLERİ EĞİTİM BURSU ARA SINIF BAŞVURULARI


YENİ SINIF Başvuruları için tıklayınız.

Ara Sınıf Lisans – Önlisans Başvuruları için tıklayınız.    

Y. Lisans – Doktora Başvuruları için tıklayınız.


Başvuru Koşulları:

Bu bursa sadece 
a) Türkiye ve K.K.T.C’deki üniversitelerde okuyan
b) Kore gazisi torunu olan öğrenciler başvurabilir. 


Başvuru Dönemi: 
Ara Sınıf Başvuruları 1 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır. 
Yeni Sınıf Başvuruları 15 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.


Başvuru Yöntemi ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: 1. Başvurular internet üzerinden www.tog.org.tr adresine yapılır. 
2. Başvuru, internet üzerinden yapıldıktan sonra sistem tarafından oluşturulacak olan belli bir sıralama dâhilinde adayların bir kısmı mülakata davet edilir. Mülakat sonrasında burs başvuru sonuçları adaylara e-posta yoluyla bildirilir. 
3. Mülakata davet edilmeyen adayların e-posta adresine bilgilendirme mesajı gönderilecektir. 


Burs Başvurularının Değerlendirilmesi: Başvuru formları, önceden belirlenmiş kriterler ışığında internet üzerinden otomatik olarak puanlanmaktadır. Bu puanlamada, öğrencinin ikamet durumu, aylık gelir ve gideri, akademik sınıfı, fiziksel durumu; ebeveynlerin hayatta olup olmadıkları, sosyal güvenceleri, iş durumları; gönüllülük durumu, TOG projelerinde aktif olma durumu, akademik başarı durumu, sosyal başarı durumu gibi kriterler öncelikli olmaktadır. Mülakata davet edilen adayların, ihtiyaç durumları, akademik durumları, gönüllülük ve sosyal başarı durumları baz alınarak mülakat yapılır. 

Burs Miktarı ve Bursiyerlik Süresi:2013-2014 dönemi Kore Gazileri torunları için burs miktarı aylık 295 TL olarak belirlenmiştir. 
Bursiyer, haftada en az 4 saat ya da yılda 16 gün Toplum Gönüllüleri Vakfı bünyesindeki projelerde ve etkinliklerde gönüllü çalışmalara katılmak; bu çalışmalarını kendisine verilen formatta (Gönüllü Faaliyet Raporu) her ayın ilk 5 günü içinde Burs Koordinatörü’ne raporlamakla yükümlüdür.  

Bursiyere, eğitimine başarıyla devam ettiği sürece ve gönüllülük faaliyetlerine katıldığı sürece, aylık ödemeler halinde yıllık 10 ay süreyle burs ödenir. Temmuz ve Ağustos aylarında ödeme yapılmamaktadır. Bursiyerlerimizden her yıl dönem arası ve sonunda akademik durumlarını gösteren not çizelgesi talep edilir. Akademik başarı not ortalamasının Burs Komitesi tarafından belirlenen notun üzerinde olması beklenir. Ayrıca bursiyerlerimizin gönüllü olarak vakıf projelerine katkı sunması talep edilir. Bursiyerimizin, bu iki sorumluluğu yerine getirmediği takdirde bursu kesilir. Yerine getiriyorsa, öğrenimi boyunca bursu devam eder.Burs alan öğrenci Burs Komitesi tarafından hazırlanan “Burs Taahütnamesi”ni imzalamak ve sözleşmedeki hükümlere uymakla yükümlüdür. Sözleşme hükümlerine uymayan, başvuru -mülakat aşamasında veya burs alırken, yanlış beyanda bulunan bursiyerlerin bursu kesilir. 


ÖNEMLİ:

Başvurular sadece on-line olarak yapılmaktadır. 

Hazırlığı bitirip 1. Sınıfa geçenler ara sınıf sayılmamaktadır. Yeni sınıf ilanına (15 Ağustos’ta açılacak.) başvuru yapabilirler. 


İlköğretim ve lise öğrencilerine yönelik bir burs programımız bulunmamaktadır. 


Vakıf üniversitesi/devlet üniversitesi ;  1.öğretim/2.öğretim; üniversite / fakülte / bölüm  ayrımı yoktur. Yukarıda sıralanan şartları karşılayan her genç başvuru yapabilir.  

Hâlihazırda burs alan öğrencilerin yeniden burs başvurusu yapmasına gerek yoktur. BURS BAŞVURUSU YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR: 

• Başvuru formunda ve mülakatlarda yalan beyanda bulunduğunuz tespit edildiği takdirde, bursunuz kesilir. Yalan beyanda bulunan adaylarin mülakat masrafları ödenmez.

• Başvuru formunda istenen belgeler:

Başvuru sahibinin Kore Gazisi olan Dede veya Büyükbaba’sına ait ‘Gazi Kartı’ fotokopisi 
Başvuru sahibinin Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği fotokopisi 
Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi


• Başvuru formunu gönderebilmeniz için tüm bölüm ve soruları doldurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde formu gönderemezsiniz. 

• Lütfen formda verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.Bu bursa sadece Kore gazisi torunu olan öğrenciler başvurabilir.

 


YENİ SINIF Başvuruları için tıklayınız.
   

Ara Sınıf Lisans – Önlisans Başvuruları için tıklayınız. 

Y. Lisans – Doktora Başvuruları için tıklayınız.
Kaynakhttp://tog.org.tr/index.php?page=icerikgoster&cntID=178

Yorumlar

Yorumlar

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir