Sakaryalı Gazimize Ziyaret

Sakaryalı Gazimize Ziyaret

07/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Sakaryalı Gazimize Ziyaret

sakaryasehitvegazileri.com İnternet sitesi yönetici ve üyeleri olarak Sakarya kaynarca’da ikamet eden üç nesil gazi olan SÖNMEZ Ailesini ziyaret ettik.

http://www.sakaryasehitvegazileri.com  site yönetici Erdoğan ERDOĞAN yaptığı açıklamada çok zamandır ziyaret etmek istediğimiz kaynarca’lı üç nesil gazi olan sönmez ailemizi ziyaret ettik. Ziyaret oldukça sıcak bir ortamda geçti. 27 Haziran 2001 yılında Hakkâri Çukurca kırsalında yürütülen operasyonda  HAİN pusuda bölücü terör örgütü mensuplarıyla girişilen çatışmada sırtının ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden HAİN kurşunlarla boynundan yaralanarak omurilik felci geçiren göğüs kısmından aşağısı felçli olarak gazi olan, Gazi İsmail SÖNMEZ, ve Gazimizin Babası Zekeriya SÖNMEZ’de Kıbrıs Barış Harekâtı Gazisi, yine Gazimizin dedesi İsmail SÖNMEZ ise kurtuluş savaşı Gazisi ve 1976 yılında vefat etmiş aile üç nesil Gazi ailesi olmanın gururunu yaşıyor.

 


Ailemizi daha önce Genel Kurmay Başkanımızın adına Sakarya Garnizon komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar ziyaret ederek, Genelkurmay Başkanımız adına çeşitli hediyeler vermişti. Gazimiz ve ailesi ziyaretten duydukları memnuniyetleri dile getirdiler, şehit gazileri unutmayın dediler, gazimizin annesi Mürvet hanım ise evladına on iki senedir bir bebek gibi baktığını ve ömürleri yettiği sürece bakacaklarını ve üç nesil gazi olan bir ailenin bir bireyi olmanın gururunu yaşadığını ifade etti. Ziyarete yine gazimiz gibi terörle mücadelede sağ kolunu kaybederek gazi olan, Gazi Ümit ÇELEBİ’de katıldı.

 


Son olarak her şeye rağmen Gazimiz ve ailesinin yüzlerinin gülmesi hayata küsmemiş olmamaları bizleri son derece memnun etti. Allah gazimize acil şifalar versin o her şeye göğüs gererek mücadele eden eli öpülesi anne babadan Allah razı olsun, bir ömür boyu bu sevgileri yok olmasın inşallah, ziyarette günün anısına gazimize Türk Bayraklı Pano hediye ettik. Bizler bundan önce olduğu gibi, bundan sonra  da Bu vatan için, Bayrak için, Kur-an için korkusuzca mücadele ederek, şehit ve gazi olarak bu vatan toprağını vatan yapan Şanlı Bayrağımıza kanlarıyla renk veren can veren vatan evlatlarımız ve aileleri için ne yapılsa azdır düşüncesi ile onların dertleriyle dertleşerek milli, manevi değerlerini ve sorunlarını dile getirecek çözmeye çalışacak faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz.

 

 

 

 

 


Erdoğan ERDOĞAN  

erdogan787@hotmail.com

www.sakaryasehitvegazileri.com  ve http://www.terorsehitleri.com/index.html  Sahibi 

http://www.gazifiratzorba.com/ sitesi yöneticisi

Yorumlar

Yorumlar