Rütbeli Ordu Vazife Malullerine de Emsal Maaş Verilmelidir | Gazi TV

Rütbeli Ordu Vazife Malullerine de Emsal Maaş Verilmelidir

Bu haber 23 Mayıs 2013 - 13:33 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Rütbeli Ordu Vazife Malullerine de Emsal Maaş Verilmelidir

Mevcut yasalarımıza göre terörle mücadele kanunu kapsamı dışında yer alan rütbeli ordu vazife malulleri emsal maaşı alamamaktadır. Bu hususta görevin sebep ve tesiri ile malul olan rütbeli ordu vazife malullerine de emsal maaşı hakkı verilmelidir. Aynı şekilde bütün er Gaziler, er ordu vazife malulleri ile er Harp malullerine de “sözleşmeli er” emsal maaşı bağlanmalıdır. Bu hususta kamuoyunda bu soruna farkındalık yaratmak adına sitemize mesajını ileten Ordu Vazife Malulü Üsteğmenimiz Sn. Kemal ÖZKAN’ın yazısını sizler için yayımlıyoruz.

“Yapılacak düzenlemelerde vazife malüllerinin sorunlarının göz önüne alınmasını istiyoruz.

 

1984 yılında ağır silah atışların da Law mermisi patlaması sonucunda ağır yaralanıp sonradan hayata dönmüş yapılan tedaviler sonucu bir gözünü kaybetmiş olarak 1986 yılında TSK da görev yapamaz raporuyla 5434 sayılı yasaya göre Vazife Malülü olarak emekli edildim.

 

2000 li yılların başında çıkan kanunla sanal intibaklarımız sağlandı şu an derecem 1/4 dür.Fakat emsal maaşı alamıyoruz. Serbest kartımız var ücretsiz seyehat edebiliyoruz. Hastanelere katkı payı ödemiyoruz. Elektrik ve su indiriminden faydalanıyoruz.

 

Bizim için en önemli sorun EMSAL MAAŞI alamamaktır.Bildiğiniz üzere terörle mücadele kapsamında olanlar çalışan emsalleri maaşını almaktadır.Ayrıca 12 eylül ve 28 şubat nedeniyle ordudan ilişiği kesilmiş olanlara emsal maaşı hakkı tanındı hatta tazminat da ödendi.

 

Örnek olarak sıra arkadaşım devrem 12 eylül nedeniyle ilişiği kesilmişti şu an emsalimiz olan emekli albay maaşı almaktadır.

 

Hiçbir kusur ve ihmali olmadan sırf görevi nedeniyle yaralanmış sakat kalmış bizlere de EMSAL MAAŞI verilmesi kadar doğal birşey olamaz.

 

                                                                            Kemal ÖZKAN

                                                                 Ordu Vazife Malülü Üsteğmen

Yorumlar

Yorumlar