Rütbeli Ordu Vazife Malulleri ile Polis Vazife Malulleri

Rütbeli Ordu Vazife Malulleri ile Polis Vazife Malulleri

10/10/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Rütbeli Ordu Vazife Malulleri ile Polis Vazife Malulleri

6495 sayılı yasa ile yapılan düzenleme sonrasında iş hakkının kullanımında her gün sitemize sorunlar iletilmeye devam ediyor. 5434/45 kapsamında olan rütbeli Ordu Vazife Malulleri ile Polis Vazife Malullerinin memur olarak atanmaları durumunda aylıklarının kesilecek olması büyük bir hayal kırıklığı yaratmaktadır.

   Sitemizle irtibata geçen 5434/45 kapsamında olan bir Polis Vazife Malulü kardeşimiz neden memur olarak çalışmalarının kısıtlandığını, sınıf değiştirerek ya da idari polis olarak göreve devam edilmesi durumunda vazife malulü aylığının neden bağlanmadığı sorularını yöneltti. İdari polis olarak göreve devam ederken vazife malullüğü aylığının neden bağlanmadığını sordu? 


   5434/45 rütbeli Ordu Vazife Malulleri ile Polis Vazife Malullerinin memur olarak çalışmaları durumunda vazife malullüğü aylıklarının kesilmeyeceği ve idari polis ya da sınıf değiştirerek göreve devam edilmesi halinde de vazife malullüğü aylığının bağlanabileceği yasal düzenlemenin yapılması dileğimizle saygılar sunarız.

Yorumlar

Yorumlar