Polis Vazife Malulünün Feryadı | Gazi TV

Polis Vazife Malulünün Feryadı

Bu haber 14 Ocak 2013 - 10:25 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Polis Vazife Malulünün Feryadı

3713 s.k. kapsamına girmeyen Polis Vazife Malullerinin de sorunları Ordu Vazife Malulleri ile paralellik arz ediyor. Bir Polis Vazife Malulü kardeşimizin mesajını oldukça anlamlı olması açısından kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Merhabalar Hamit bey,

Ben 12 eylül 1990 tarihinde görev başında trafık polısı olarak görev yaparken görev başında geçirmiş olduğum trafık kazası sonucu 06.02.1192 tarıhınde vazıfe malulu olarak ayrıldım.

Ne yazık kı teskılatımızdakı ayrımcılığın sonucu (3713 terörle mücadele kapsamına girenler bütün imkanlardan faydalanmaktadırlar.) Bizler ise adımız vazife malulu ama hiçbirşeyden faydalanamamaktayız.

Yıllardır polisin arasındaki (3713 ile 2330 ) sayılı kanunlar yüzünden ayrımcılık yapılmaktadır. Ben % 70 sakatım fakat 2330 kapsamında olduğum için hiçbir imkan verilmemektedir ama bir başka polis arkadaşım ayağının ucuna 1 kurşun isabeti nedeniyle %25 sakatlık raporuyla hem Gazilik maaşı hem de normal maaşının almaktadır.

Ben herşeyden önce polis memuru olduğum kadar 657 sayılı devlet memurları kanununa gore devlet memuruyum. Devlet memuru istediği yerde değil istenilen yerde çalıştırılır. Benim suçum trafik polisi olmammıydı ya da bir kurşuna kurban olmamam mıydı ki hiçbir şeyden yararlanamadım.

Bu aradaki ayrım niye ?

Bizleri 2330 kapsamındakıler ile 3713 kapsamındakileri birleştirmek bu kadar imkansız mı ?

75 milyonluk Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında toplasak bir parmak eli kadar az olan 2330 mağdurlarını da 3713 tekiler gibi değerlendirilemez mi? Bu Türkiye Cumhuriyetini yönetenler için çok büyük bir olgu ya da sorun mu?

Ayrıca bu ayrımcılıgın ortadan kalkması konusunda herhangı bır çalışma var mıdır?

Bizler de ümitlenelim mi ? 

———————————————————————

Evet Polis Vazife Malulü bu kardeşimizin mesajı gerçekten anlamlı ve mağdur olan yüzlerce Vazife Malulü Polisin sesi olmaktadır. Yakın zamanda yapılacak yasa çalışmasında Ordu ve Polis Vazife Malullerinin de 3713 s.k. kapsamında verilen haklardan yararlandırılması ve bu mağduriyetin giderilmesi temennimizle…

Yorumlar

Yorumlar