PKK Silah Bırakmadı, Bu memleket Bizim! | Gazi TV

PKK Silah Bırakmadı, Bu memleket Bizim!

Bu haber 25 Mart 2013 - 11:34 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
PKK Silah Bırakmadı, Bu memleket Bizim!

Vatanın bölünmez bütünlüğü için evlatlarını feda edenlerin acılarını hala daha yaşamaktayız. Can verenlerin kanları vatan topraklarında kurumadan “barış süreci” başlatıldı. Barışı istemeyen kimsenin olmayacağını, başka vatan evlatlarının şehit düşmesini kimsenin istemeyeceğini biliyorum. Şehit aileleri de biliyorlar ki, barış olmalı ve iki taraf bin yıldır yaşadığı gibi hep kardeşçe yaşamalıdır.

 

Habur’dan girilirken yaşananların yaşanmaması adına özverili davranan hükümet, maalesef başarılı olamadı. Habur’da başlayan teslimiyetçilik, Diyarbakır’da da devam etti.


Öncesinden alacak olursam, teröristle görüşen şerefsizdir diyenler, devlet herkesle görüşür dedi!


Karşılıklı anlaşmalarda devlet pazarlık yapmaz denildi, pazarlık metinleri gündemi salladı!


Terör elebaşının taraf olmadığı söylendi, yüz binlere gönderilen metin Türkçe, Kürtçe okundu!


Resmi dil Türkçedir denirken, Kürtçe ikinci resmi dil olarak alanlarda okundu!


Pazarlıksız silah bırakma denildi, silah bırakma yok, ateşkes ilan ediyoruz denilerek başkaldırının provası yapıldı!


Alanlarda bir tek Türk Bayrağı açılmamasına bile kılıf bulunuldu ve hükümetin teslim olduğunun fotoğrafı olarak önümüze konuldu.


Dağda askere, polise, devlete, Kürt vatandaşlarımıza mermi atanlar terörist yerine, gerilla ya da özgürlük savaşçısı olarak adlandırılmaya başlandı.


Vatanın bölünmez bütünlüğü için can veren, yıllarca dağlarda, ovalarda savaşanlar, bilim adamları, vekiller, şimdi Silivri’de, Hasdal’da ağırlaştırılmış müebbetle yatıyorlar.


Kim vatanperver, kim vatan haini, kim ülkenin bölünmesini ister, kim istemez, kim, kim kim… Bir bilgi kirliliği, bir kafa karıştırma ve bir kavram karmaşası yaşıyoruz.


Nevruz kutlamaları canımızı acıtırken, İsrail’den baskıyla gelen “özür” kandırmaca olduğu ortadadır. Özür dileyen İsrail, şimdi Suriye’ye vurmaya başladı.


Cumhuriyet, bölünmez bütünlük, bayrak, derken İslam birliği adıyla hızla din devleti olmaya, başbakanın başkanlık tutkusuna açılan bir geminin içindeyiz. Pazarlıkların ana kaynağı, gerçek nedeni, İslam birliğinde adına başkanlık denen, “halifelik” sevdası yatmaktadır.


Bir ülkede rejim, sistem değişiyor. Korku imparatorluğu her alanda, her safhada olabildiğince görülmektedir. Unutulmamalıdır ki, bu memleket meczuplar, tarikatlar, din bezirgânları, koloni ülkesi olmayacaktır. Yaşadığımız sürece Cumhuriyetin bekçisi olmaya devam edeceğiz. Bunların hepsi emperyalistlerin sahneye koyduğu bir oyundur. Bu oyunu bozmak da bizim namusumuz olacaktır.

 

Haberin Devamı : http://www.boluolay.com/makale/1978/17/pkk-silah-birakmadi-bu-memleket-bizim

Yorumlar

Yorumlar