Pancar Kotası Sorunu Çözülüyor | Gazi TV

Pancar Kotası Sorunu Çözülüyor

Bu haber 20 Kasım 2013 - 19:35 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.
Pancar Kotası Sorunu Çözülüyor

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Ali SARICA, Şehit Aileleri ve Gazilere yönelik verilen pancar kotası hakkının kullanımında yaşanılan sorunları çözümlemek üzere Bakanlık nezdinde yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve en geç ocak 2014 itibari ile hakkın kullanımında sorunların kaldırılacağını bildirdi.

   Şehit Aileleri ve Gazilerin pancar kotasında kendilerine ayrılan ekim hakkını kullanırken yaşadıkları sorunların çözümlenmesi için dernek olarak imza kampanyası yaptıklarını ve TC. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına ilettiklerini belirten Sn. Ali SARICA, aralığın 15’inde Bakanlıkça bütün kurumlara yazı gönderileceğini ve sorunların çözümleneceğini iletti.


   Sn. SARICA’nın ilettiği bilgiye göre pancar dairesine kayıt, üyelik aidatı,  SGK’a bildirme gibi hususların Şehit aileleri ile Gazilerin pancar kotasından yararlanırken bundan böyle istenmeyeceğine ilişkin Bakanlıkça tüm ilgili kurumlara yazı yazılacağını iletti.


   Kırşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Sn. Ali SARICA’ya özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

Yorumlar

Yorumlar