Özel Okulda Panel | Gazi TV

SON DAKİKA

Özel Okulda Panel

Bu haber 28 Nisan 2012 - 20:40 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Özel Okulda Panel

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ankara Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinden Ömür DEMİREL, Mehmet ÇETİNKIRAN ve Ankara şube üyesi ve GAZİ HABER Sitemiz yazarlarından Gazi Savaş YÜCEL, 27 Nisan tarihinde Özel bir kolej de; ŞEHİTLİK, GAZİLİK bilinci – TERÖRÜN ülkemize ve milletimize verdiği zararlar konulu bir panele katılmıştır.

 

Panelde öğrencilere seslenen Gazi Savaş YÜCEL; “Her şey not demek değildir. Kendinizi asla sınav ve hayat stresine sokmayın. Tüm hayatınız boyunca ve her konuda daha istekli ve planlı çalışarak başarılı olacağınıza inanıyorum. Cesaretinizi ve güveninizi hiçbir zaman kaybetmeyin, bol bol kitap okuyun, her zaman azim ve sabırla, hatta daha çok çalışarak hedeflediğiniz başarılara ulaşacağınıza yürekten inanıyorum” dedi.

 

Panel de öğretmenlere de seslenen Gazi Savaş YÜCEL; Öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleği olduğunu, Lise öğretmenleriyle senelerdir görüşmeye devam ettiğini ve eşinin de bir ilkokul öğretmeni olduğunu ifade etti. Gazi Savaş YÜCEL, “Bugünün küçükleri, yarının büyükleri, istikbalimizin güneşi, geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklar öğretmenlerin atölyelerinde şekillenmektedir” diye konuştu.

 

Panelde ayrıca velilere de uyarılarda bulunan Gazi Savaş YÜCEL; “Çocuklarınızı diğer çocuklarla kıyaslamadan ve her şeyden önce çocuk olduklarını unutmadan onların gelişimlerini değerlendirip, destekleyin. Muhakkak ki çocuklarınızın asıl başarıları hayata atıldıklarında kendini gösterecektir. Sizler çocuklarınızın hayata hazırlanmasında ilk basamakları inşa etmektesiniz.

 

Bu çabanızda bizlerde; GAZİLİK, ŞEHİTLİK, VATAN SEVGİSİ ile ilgili konularda GAZİLER ve ŞEHİT AİLELERİ olarak her zaman, sizlerin yanınızda olduğumuzu söylemek isteriz.” Dedi.


Öğrencilerle karşılıklı soru cevap şeklinde geçen panelde, Ömür DEMİREL ve Mehmet ÇETİNKIRAN’ın cevaplandırdığı sorularda ve anlattığı anılarda, zaman zaman duygusal anlar yaşanmış olup, bazı öğrenci, veli ve Kolej personelinin konuşmalar esnasında, Ömür DEMİREL’İN ”VATAN SEVMEK BİR SANATTIR” ve Mehmet ÇETİNKIRAN’IN “BİZLER YAN GELİP YATARKEN GAZİ OLMADIK” sözleriyle gözyaşlarına hâkim olamadığı ve aşırı duygusallaştığı gözlerden kaçmamıştır.

Öğrencilere Milli bilinç ruhunu aşılamak ve Güneydoğunun zorluklarını göstermek açısından, Gazimiz Savaş YÜCEL tarafından bir de slâyt gösterisi sunulmuştur.

Savaş YÜCEL son günlerdeki SİVİL ŞEHİTLİK ve GAZİLİK konularında ki resmi yorumlardan ve kanun tasarılarından dolayı çok üzüldüklerini dile getirerek;

 Öncelikle şunun bilinmesi gerekiyor ki, şehitlik dini bir unvandır. İslam Dini’nde şehitlik mertebesine nasıl ulaşıldığı da ayrıntılarıyla anlatılır. Öyle attan eşekten düşene şehitlik mertebesi verilmeyeceği bellidir.

 
Şehit sayılmak için önce hak yolda, helal ve doğru yolda olunması gerekir. Vatan için, bayrak için, din için, namus için can vermek gerekir, bazı kesimler utanmasa kaçakçıları da şehit kapsamına alacak”
dedi.


Gazilerimiz Savaş YÜCEL, Ömür DEMİREL ve Mehmet ÇETİNKIRAN panelin sonunda; davet edildikleri her ortamda öğrencilerimizle beraber olmaktan gurur duyacaklarını, Şehitlik ve Gazilik bilincini yeni nesillere aktarmaktan duyacakları mutluluğu dile getirerek kolejden ayrılmışlardır. Katılımcı Gazi arkadaşlarımıza Kolej yönetimi tarafından plaket verilmiştir.

 

                                                          

Yorumlar

Yorumlar