Ordu Vazife Malulünün Mesajı | Gazi TV

SON DAKİKA

Ordu Vazife Malulünün Mesajı

Bu haber 14 Nisan 2012 - 12:39 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Ordu Vazife Malulünün Mesajı

Sitemize ulaşarak mesajını ileten Ordu Vazife Malulü Sn. Rafet KELEŞ’in yazısı oldukça anlamlı. Bu yazı perde arkasında yaşanan bir dramı gözler önüne seriyor. Aşağıda bu mesajı sizler için yayımlıyoruz…

     “20’li yaslarımızda henüz hayatımızın başında askere cagrildik,belki bircogumuz ilk defa ailesinden ayrılarak kutsal saydıgımız vatan borcunu ödemek icin seferber olduk,kimimiz batıya gitti kimimiz doğuya,nerde olduğunun ne önemi varki,her yer vatan topragiydi bizler için.Bu kutsal görevi yaparken cesitli olaylar yaşadık,kimi arkadasimizi catişmalarda kaybettik,kimini kaza sonucu,nasil oldugunun ne önemi varki,aynı amacı güdüyorduk sonucta.Bu olaylar neticesinde sakat kalanlarimizda oldu,sapasaglam gittigimiz asker ocaginda uzuvlarini,hayallerini birakip gelenler oldu.

 

     Henüz hayatin basinda oldugumuzdan bir birikim yapmaya,is kurmaya ev almaya zamanimiz olamadi,Vatan sagolsun dedik,devlet babadır dedik,güvendik.Ama sonra ögrendikki güvendigimiz,baba yerine koydugumuz devletimiz olayin oluş şekline göre evlatlari arasinda ayrim yapiyormus megerse,üzüldük,kırıldık.

 

    Bize Ordu vazife malülü dediler,5434 ten malülen emekli ettiler.Ne iş kurabilmek icin tazminat alabildik,ne ev kredisinden yararlandik,nede bir ise yerlestirildik.Alın şu maasi sesinizi cikarmayin dediler,kaybettigimiz uzuvlarin,hayallerimizin,gelecegimizin bedeli olurmu ? Yıllardir magdur ettigi,ayrim yaptigi evlatlari arasindaki esitsizligi gidermek icin bir firsat dogdu.Bizler zengin olmak istemiyoruz,iş ve barınma sorunumuzun bir an önce çözülmesini istiyoruz.Maaşlarimizin memurlardan ayri bir statüde degerlendirilmesini ve yasanabilir hayat sartlarina getirilmesini istiyoruz.Bankalardan kullandigimiz ve kullanabilecegimiz krediler icin özel oranlar belirlenmeli,bankalar bizden az faiz alsa batmazlar heralde…

 

    Devletin varligina katkimiz oldugunu düşünüyoruz,bu yüzden Intibak yasasindan yararlanmak istiyoruz.elektrik,su,dogalgaz gibi gerekli seylerden indirimli yararlanmak istiyoruz.Artik evlatlar arasindaki bu ayrim bitmeli,devletimiz eline 20 yilda bir gelen bu firsati en iyi sekilde degerlendirmeli…”

Yorumlar

Yorumlar