Ordu Vazife Malulleri ve Camiamıza Çağrıdır. | Gazi TV

SON DAKİKA

Ordu Vazife Malulleri ve Camiamıza Çağrıdır.

Bu haber 17 Ekim 2012 - 21:52 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

Ordu Vazife Malulleri ve Camiamıza Çağrıdır.

Uzun yıllardır bitmeyen bu sorunun çözümü için tüm Dernek, temsilcilik ve üyelerinin katılımıyla vatani görevlerini icra ederken bu Vatanın değerli evlatlarının şahadet ve sakatlanma olaylarının da kapsamda değerlendirilmesi için Milli Savunma Bakanlığına faks mail kampanyasına katılmalarını rica ediyoruz. Aşağıdaki açıklama milli savunma Bakanlığının açıklamasıdır.

Mİlli savunma Bakanlığının Duyurusu.


1.     BAZI BASIN YAYIN ORGANLARINDA, “DOĞAL AFET ŞEHİTLERİ” BAŞLIĞI ALTINDA HABER VE MAKALELER YER ALMIŞTIR. KONU HAKKINDA KAMUOYUNUN DOĞRU OLARAK BİLGİLENDİRİLMESİNE İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR.


  2.     TSK BÜNYESİNDE HAYATINI KAYBEDEN PERSONELİN ŞEHİTLİKLERE DEFİN İŞLEMLERİ, MSB ŞEHİTLİK YÖNERGESİ MSY 439-1(A)’YA GÖRE YÜRÜTÜLMEKTEDİR


  3.     BİR PERSONELİN ŞEHİTLİĞE DEFNEDİLEBİLMESİ İÇİN ÖLÜM SEBEPLERİ, YÖNERGEDE ON AYRI BAŞLIK ALTINDA TOPLANMIŞTIR.


  4.     AFYONKARAHİSAR’DAKİ MÜHİMMAT PATLAMASI NETİCESİNDE HAYATINI KAYBEDEN PERSONELİN DURUMU, K.K.K.LIĞINCA YAPILAN İNCELEME SONUCUNDA, İLGİLİ YÖNERGENİN 4’ÜNCÜ MADDESİNİN “H” BENDİNE (“HERHANGİ BİR ASKERİ TESİS, KIŞLA VE BİNANIN VS. YANGIN, SEL, DEPREM, HEYELAN, ÇIĞ GİBİ DOĞAL AFETLERE MARUZ KALMASI NEDENİYLE ÖLENLER.”) EN YAKIN OLDUĞU DEĞERLENDİRİLMİŞ VE PERSONELİMİZ ŞEHİTLİKLERE DEFNEDİLMİŞTİR.


  5.     ŞEHİTLİĞE DEFNEDİLEN PERSONELİMİZİN ÖZLÜK HAKLARI, SOSYAL GÜVENLİK KURUMU TARAFINDAN, KENDİ İLGİLİ MEVZUATI KAPSAMINDA BELİRLENMEKTEDİR.


  6.     SOMUT OLAYLA BİRE BİR UYGUNLUK GÖSTERMEDİĞİ DE GÖRÜLEN MEVZUATIN DEĞİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR BAŞLATILMIŞTIR.  


DİLEKÇE ÖRNEĞİ


 


Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve huzuru için her türlü görevlerde bulunan vatani görevlerini icra eder iken amirlerince görevlendirilmiş ve bu görevler dışında da, Eğitim, Nöbet, Atış ve Tatbikat esnasında gerçekleşen şahadet ve sakatlanmalarında yeni çıkacak olan kararnamede değerlendirilmesini ve yıllardır yapılan ayrımın kaldırılmasını saygılarımla arz ederim.


Adres:Bakanlıklar 06100 Çankaya ANKARA
Telefon:0 (312) 402 61 00
Faks:0 (312) 425 11 50
E-Posta:ismet.yilmaz@tbmm.gov.tr
Web:

www.msb.gov.tr

Kaynak: http://www.sehitgazihaber.com/haber/829/ordu-vazife-malulleri-ve-camiamiza-cagridir.html

 

Yorumlar

Yorumlar