Ordu Vazife Malulleri Çözüm Bekliyor | Gazi TV

SON DAKİKA

Ordu Vazife Malulleri Çözüm Bekliyor

Bu haber 26 Haziran 2012 - 23:02 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Ordu Vazife Malulleri Çözüm Bekliyor

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Rafet KELEŞ’in “Ordu Vazife Malulleri Çözüm Bekliyor” adlı köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

1992 yilinda Askerlik kağıdım geldiginde abim 6 aylık askerdi, aynı aileden iki kisi asker olamayabiliyordu ama ben erteletmeyip gitmeyi tercih ettim. 

  

   Acemi birligim Manisa Kırkagactı,jandarma komando yani,gittim ama orda yapılan ilk muayenemde orta kulak iltihabım oldugundan komando olamayacagim icin refüze edildim ve Çanakkale jandarma er egitim alayına  yollandım acemi bİrligimi orda tamamladım. Ama dağıtım kagidimda jandarma komando Taburu Diyarbakır yazıyordu. Mecburen gittim,itiraz şansım yokki. Ergani jandarma komando Taburu’nda Usta Birliğim başladı. Taburumuz kulp ilçesinin biraz  daha uzağında. Sivrice karakolu yakınında  dagda kalmaktaydı. İlk haftada sonra benide oraya götürdüler,toplamda 3,5 ay boyunca orada dagda çadırda yattım,100 gun boyunca ne doğru düzgün banyo yapabildik ne yemek yiyebildik. Ve nerde  operasyon varsa oraya götürüldük. Diyarbakirda oldugum sürece defalarca operasyona katıldım,pusuya düştüm,ac,susuz kaldim ama asıl şanssızlığım terhisime 50 gün kala uzman Çavuş’un silahından çıkan kursunla yaralanmam oldu. Bu olay neticesinde kalın bağırsakların delindi bu yüzden 2 ağır ameliyat geçirdim ve omurilik zedelenmesi sonucu ayağım sakat kaldı.
    Ben Gazı oldugumu sanıyordum,olay kaza olduğu için degilmiştim,Gazi olmak için beni teröristlerin vurması gerekiyormuş,nerden bileyim,bilsem bir operasyonda terörist kursunu yerdim. Toparlanip normal hayata donmem 3-4 yılımı aldı.Yıllarca is bulmada çok cİddi sorunlar yasadım,maddi sıkıntılar çektim. Çünkü ne tazminat alabildim,ne de devlet is bulmama yardımcı oldu. 
    Sonuc  olarak su an 40 yaşındayım. Evliyim, 6 yasinda bir oğlum var Son yapilan zamla 1200 lira emekli maasim var. Ne evim var nede arabam,bu şartlarda ikisinede sahip olma şansım yok,üstüne üstlük 30 bin lira bireysel kredi,10 bin lira kredi kartı ve 4.000 dolar kadar cevremdekilere el borcum var. 
    Şimdi soylermisiniz yeni çıkacak şehit,gazi yasasının bana ne faydası olacak yada bedelli askerlikten toplanan 2 milyar liradan benim payıma ne düşüyor. Ben yalnız değilim, arkamda, yaşadıklarımın benzerlerini yaşayan binlerce ordu vazife malulu var. Onlarla tek farkımız basımıza gelen olayların oluş sekli,ama çektiğimiz sıkıntılar,sorunlar aynı. Ben yaklaşık 20 yıldır bu sıkıntıları yasıyorum,benden oncede ordu vazife malülleri oldu sonrada olacak. Ama artık bu sıkıntılar olmasın istiyoruz,bizlerde insanız ve insan gibi hayatlarımızı sürdürmek istiyoruz.
     Sayın iktidar partisi milletvekilleri,neden hep bizleri dinleyen,anlayan ve sorunlarımızın cozulmesi için çözüm üreten,öneri getirenler muhalefet partileri oluyor,neden siz bizler için çözüm uretmiyorsunuz, çözüm uretmiyorsunuz bari üretenlere destek olun köstek olmayın. Önünüzde yeni bir sans var,hazırlanmış bir kanun tasarısı var,gerçi bu kanunda sizlerin çıkarı için birşeyler olmayabilir,ama mağduriyetlerini giderebileceginiz binlerce insan var. Vatanın bütünlüğü ve devamlılığı için sakat kalmış insanların ellerini geri çevirmeyin,kulaklarınızı bu insanlara tıkamayın. Çözüm için,sorunların hafifletilmesi için çözüm üretenlere desteklerinizi bekliyoruz.
 
   Saygılarımla
   Rafet Keleş

Yorumlar

Yorumlar