Olağanüstü Genel Kurul Çalışması | Gazi TV

Olağanüstü Genel Kurul Çalışması

Bu haber 21 Mayıs 2013 - 19:57 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Olağanüstü Genel Kurul Çalışması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkez seçimlerinin yenilenmesi için, olağanüstü genel kurul çalışmasında son aşamaya gelmiş bulunuyoruz.

    Aylar süren seçim çalışmasında nihayet son aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Dilekçeleri Genel Merkeze teslim etmeyi müteakip seçim için start verilecek.

 

   Dilekçelerin teslim edilmesinden sonra sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin sizlere bilgilendirme yapma ihtiyacı duyduk. Dilekçeler teslim edildikten sonra tüzüğe göre; “Genel Merkez Yönetim Kurulu, karar tarihinden veya isteme ıttılaından itibaren 30 gün içinde Genel Kurulu Olağanüstü toplantıya çağırır. Bu süre sonuna kadar çağrı yapılmazsa, Denetleme Kurulu veya Toplantı isteğinde bulunan üyelerden birinin müracaatı üzerine mahallin Sulh Hukuk Hakimi duruşma yaparak dernek üyeleri arasında üç kişilik bir heyet, Genel Kurulu toplantıya çağırmakla görevlendirilir.” hükmü bulunmaktadır.

 

     Burada önem arz eden husus, çalışmalarından emin, camianın talep ve beklentilerine duyarlı, kendine güvenen hiç bir yönetim, tüzüğe göre delege sayısının 1/5’ini çok fazlası ile geçen böyle bir başvuru olması durumunda, güven tazelemekten imtina etmez. Yönetim kurulu kararı ile olağanüstü genel kurul kararı alır ve seçime gider. Diğer türlü yönetim kurulunun bu yönde karar almaması sureti ile mevcut yönetimin seçime gidilmemesi yönünde karar alarak süreci uzatmak istemesi, muhtemel bir olağanüstü genel kurulda seçimi kaybetme endişesinin bulunduğuna bağlanabilecektir.

 

       Süreç uzatılmadan, derhal olağanüstü genel kurul kararı alınarak seçime gidilmesini ümit ediyor, tüm camiamıza sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

 

 

                                                                   Hamit YILDIZ

                                                                   Gazi J. Ütğm.

                                                                   Gazihaber.com                             

Yorumlar

Yorumlar