Okuyun, Çalışın, faydalı olun | Gazi TV

SON DAKİKA

Okuyun, Çalışın, faydalı olun

Bu haber 16 Mart 2012 - 16:25 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Okuyun, Çalışın, faydalı olun

İlköğretim Okul Müdürleri Dostluk, Dayanışma Hareket Projesi 8’inci Ekibi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret etti. ziyarette, ilköğretim öğrencilerine nasihat veren Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, “Okuyun, çalışın, faydalı olun” dedi.

 

     Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen İlköğretim Okul Müdürleri Dostluk, Dayanışma Hareket Projesi’nde çalışan 8’inci Ekip Okulları, 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısılyla Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette ilköğretim öğrencilerine nasihatte bulunan Dernek Şube Başkanı İsmail Kumartaştı, “Okuyun. Neden ‘okuyun’ diyorum biliyor musunuz? Okursak biz düşmanımızı bilgiyle yenebilirz. Çünkü ülkemizin üzerinde o kadar çok oyun oynanıyor ki, bu oyunları ancak okursak anlayabiliriz. Okursak, bize karşı oyun oynayanlara karşı savaş açabiliriz. Bizim savaşımız kalemle olmalı, silahla değil. Sizler okuyacaksınız, çalışacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’ne, bayrağımıza, şehitlerimize yakışır birer evlatk olacaksınız. Vatana hizmet edeceksiniz” dedi. Kumartaşlı, 2004’te gazi olduktan sonra şehit aileleri ve gaziler için çalışmaya başladığını, bu doğrultuda derneğe üye olduğunu vurguladı.

    “Emanete sahip çıkıyoruz”

    İlköğretim Okul Müdürleri Dostluk, Dayanışma Hareket Projesi 8’inci Ekibi Lideri Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdürü Asım İlarslan ise “Yürütmekte olduğumuz proje kapsamında daha önce planladığımız doğrultuda 18 Mart Şehitler Günü’nü anmak münasebetiyle 8’inci Ekip Okulları olarak ilimizde faaliyet gösteren derneğimizi ziyaret edip onları anmak, duygularımızı dile getiriyoruz. Bu vatan, bu topraklar kolay teslim edilmedi. Büyük mücadele ile bizlere emanet edildi. Biz de büyüklerimize layık olardak çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı. (Kocatepe)

Yorumlar

Yorumlar