Nur Topu Gibi Bölünme Yasalarımız Bile Çıktı? | Gazi TV

Nur Topu Gibi Bölünme Yasalarımız Bile Çıktı?

Bu haber 21 Kasım 2012 - 15:41 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Nur Topu Gibi Bölünme Yasalarımız Bile Çıktı?

Sitemiz köşe yazarlarından Sn. Baler FİDAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Şehit aileleri ve yakınları aylardır bekliyor…

 

***

 

İkinci iş hakkı verilecek, Şehit yakını ve Gazilerimizin sosyal hakları düzeltilecek diye…

 

***

 

Ama ne yazık ki süreç bir türlü tamamlanamıyor, ne bu sorunu en kısa sürede çözeceğiz diyen sorumlu bakan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn.Fatma ŞAHİN’den ne de grup toplantısında onlarca madde sayarak insanları beklentiye sokan Sn. Başbakan’dan, kimseden çıt çıkmıyor.

 

***

 

Şehit yakını ve Gaziler kendileriyle ilgili taleplerin karşılanmasını bekleye dursun bölücülerin, İmralı canisi ve yandaşlarının talepleri hızla ve bir bir yerine getiriliyor. Süreç ilerlerken sanki Şehitler Gaziler “ nasıl olsa benden bir şey olmaz, yaşasam da olur yaşamasam da, ben askerde öleyim, sakat kalayımda ailem,annem babam zengin olsun, kardeşim, oğlum kızım işe girsin” düşüncesindeymiş gibi, Sn. Başbakanın çıkıp “Şehitlik bir sektör oldu, her şehit için 450 bin Liradan fazla para veriyoruz” demesi mi etkili oldu, yoksa sivil şehitlik diye bir kavramla teröristlere de o haktan yararlandırma hesaplarımı tutmadı. Süreç neden tıkandı ne bekleniyor herkes merak ediyor, ama insan bunları düşünmeden de edemiyor.

 

***

 

Maalesef ülkemizde kanunlar yasalar yönetmelikler uygulamalar Sn.Başbakan ve ona yakın olan düşüncenin istediği şekilde çıkıyor. Açılımla ilgili, AB uyum yasalarıyla ilgili talepler bugün düşünülüp yarın tüm komisyonlardan geçiyor, her türlü toplumsal ve siyasi muhalefete rağmen çok fazla tartışılmadan takır takır alt komisyon üst komisyonlardan geçiyor. TBMM geldiğinde çıkmama gibi bir ihtimali bulunmuyor ama bu konuda da olduğu gibi AKP, CHP, MHP’nin ortak mutabakatı ile uzlaşılarak yapılan çalışmalar Mecliste masa üstlerinde bekletiliyor. Hepimiz şahit olduk istenildiğinde takır takır işleyen mekanizma anadilde savunma, yerel yönetimlerin yeniden yapılandırılması gibi bölünmenin ön hazırlığı olan nurtopu gibi yasaları bıraktı kucağımıza…

 

***

 

Bölünme yasaları hemen çıkıyor çünkü bu konular Oslo’da, İmralı’da yapılan çetin pazarlıkların sonucu, hemen çıkıyor çünkü vatanımıza bayrağımıza kasteden hainler açlık grevleri, yasadışı eylemler, gösteriler yaparak, devlete kafa tutarak istediklerini yaptırabileceklerini gördüler, kendileri ile farklı yerlerde aynı duygu ve düşüncelerde insanların varlığını keşfettiler, dayatma karşısında zaafiyet gösteren hükümetleri nasıl kullanabileceklerini öğrendiler.

 

***

 

Gazilere Hükümet aleyhine slogan atarlar kaygısıyla gösteri yapmaya izin vermeyenler, açlık grevlerinde Pkk’lılar ölmesin diye yoğun çabalar harcıyor. Her gün onlarca aracı kundaklayıp, okulları ateşe verenler neredeyse kollanırken, Şehitlerine saygı, geleceği için kaygı duyan vatanseverlerin eylemleri provoke ediliyor, söylemleri yok sayılıyor, talepleri kulak ardı ediliyor.

 

***

 

Peki hep beraber soralım…

 

***

 

Taviz vermekle terörle mücadele edilir mi?

 

***

 

Büyük Devlet amacı parçalamak olanların( hangi şart ve koşulda olursa olsun) şantaj ve tehditlerine boyun eğer mi?

 

***

 

Ne zaman bitecek bu tavizler, Nereye kadar devam edecek bu gidiş?

Yorumlar

Yorumlar