Nereden Nereye | Gazi TV

SON DAKİKA

Nereden Nereye

Bu haber 08 Şubat 2012 - 11:45 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Nereden Nereye

Sitemize iletişim bölümünden ulaşan Gazi Üsteğmen Sn. Hasan Cem DEMİR son gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazimizin sitemize ilettiği mesajını sizler için yayımlıyoruz;

“Kıymetli Arkadaşlarım, Son dönemde, şehitlerimizin bizlere ve memleketimize emaneti ve yadigârı aileleri ve gazilerimiz hakkında, bazı yasal düzenlemeler yoluyla maddi ve manevi iyileştirmeler yapılmakta olduğunu/yapılacağını duyuyoruz. Uzun zamandır; aramızdaki kanunların ve uygulamalarının yaratmış olduğu farklı statülerin ortaya çıkardığı farklı özlük vd. haklar sebebiyle, ne yazık ki kendi aramızda tartışır olduk. Bu farklılıkların müsebbibi olmadığımız gibi; mağdurları olarak birleşip, tek ses ve tek vücut olarak sorunlarımızı ilgili makamlara iletip haklarımızın eritilmesine engel olmak yerine, parçalanarak farklı isimler ve görüşler altında dernekler ve birliktelikler oluşturduk. Bu dağınıklık sebebiyle, aynı konuyu farklı mecralardan aynı makamlara iletmeye başladığımızı fark etmeliyiz. Bu zaman ve mesai kaybına yol açmaktadır.TBMM’nin web sitesinde Kanun Tasarı ve Teklifleri başlığı altındaki çalışmalara bakıldığında aynı konuları içeren birden fazla ve farklı kanun teklifi olduğu görülecektir. Süratle ve kesin sonuç alabilmek için; görüş, fikir ve güçlerimizi birleştirmeli ve birlik içinde konuşup hareket edebilmeliyiz. Öncelikle en temel sorunlarımızı tespit etmeli ve bunların çözümüne odaklanmalı ve bunu zorlayabilmeliyiz. Neticede hepimizin kazanacağı veya kaybedebileceği bir süreçten geçiyoruz. Düzenli, şahsi çıkarların yerine herkesin iyiliğine olacak taleplerin öne çıkartıldığı, bir ve bütün olarak hareket etmeyi, mensubu bulunduğumuz bu kıymetli ve müstesna topluluğun iyiliği ve geleceği için temel ilke olarak kabul etmeliyiz diye düşünüyorum.

 

Bu arada, İDO-İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesinin 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren uygulamaya koyduğu “indirimli bilet” uygulaması örneğinde olduğu gibi, kazanılmış hakkın azaltılması ve belki de kaldırılması gibi durumlarla karşılaşıyoruz. Zaten ücretsiz seyahat kartımızı kullanırken, karşılaştığımız sorunlu ve bazı üzücü durumlar hepimizin malumudur. Öneri olarak; Şehit Ailesi, Gazi, Gazi Ailesi kartlarının ücretsiz seyahat uygulaması dışında tutularak, sadece tanıtım amaçlı ve örneğin vergi muafiyeti ve hak sahipliğimizin ispatı gibi konularda kullanılması ve seyahat etme ücretlerini rahatlıkla ödeyebileceğimiz bir düzenleme yapılması hepimizi rahatlatabilir. Örneğin, aylık ortalama bir seyahat bedeli tespit edilip (büyük şehirlerdeki aylık akbil, mavi kart vb. abonelik bedeli gibi), hak sahiplerine aylık maaşa ek olarak verilmesi önerilebilir. Belediyenin toplu taşıma hizmeti vermediği bölgelerde ikâmet edenler zaten kartlarımızın bize tanıdığı ücretsiz seyahat hakkından pek faydalanamıyorlar.

 

Ayrıca, aşağıda eklemiş olduğum linki açıp okursanız, özellikle almakta olduğumuz tütün ikramiyesinin “nereden nereye” geldiğini kendiniz hesaplayabilirsiniz. Link için tıklayınız>>> 

 

Hepinize selam ve saygılarımı sunarım.

 

H. Cem DEMİR

E. Ütğm. Malûl Gazi

Yorumlar

Yorumlar