Muharip Gazi Hakkını Helal Etmedi

Muharip Gazi Hakkını Helal Etmedi

31/12/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Muharip Gazi Hakkını Helal Etmedi

Muharip Gazi Sn. Mehmet ÇELİK’in sitemize iletmiş olduğu mesajını sizler için yayımlıyoruz.

           Sayın Bakanımız Yeni görevinizi kutlar, başarılı bir hizmet yapmanızı dileriz. Biz Muharip Gaziler olarak sizlerle bir bilgi alışverişinde bulunmak istiyoruz. Şöyle ki; Sizden önceki Gazilerle ilgili Bakan Olan Sayın Fatma Şahin Hanımefendiye hakkımızı helal etmiyoruz. Çünkü Bakanlığı döneminde 3-4 defa Şehit yakınları ve Gazilerle ilgili Kanun çıkarttı,bu kanunlarda Gaziler arasında çok büyük ayrımlar yaptı.Yapmış olduğu Kanunlarda Diğer Kanunlara Göre maaş alan Gazi Arkadaşlara çeşitli haklar tanırken biz Muharip Gazileri devamlı ayırdı hiçbir hak vermedi. Hiçbir iyileştirme de yapmadı.Yaptığı bir şey varsa o da 25 yaşını geçmemiş aynı zamanda bekar Muharip Gazi çocuklarına serbest kart vaat etti.( 60 yaşındaki Kıbrıs Gazilerinin ve 80 yaşındaki Kore Gazilerinin 25 yaşında çocuğu olmayacağını herhalde 10 yaşındaki çocuk bile bilir) yani boş bir hak.

          

Sayın Bakanım Bizim sizden isteğimiz Gazileri şu gazisi, bu gazisi diye ayırmadan tek sınıfta toplamanız ve haklarını (Malul Gazi Arkadaşları ayırıyoruz) hepsine eşit şekilde vermenizdir.

 

           Eski Bakan Sayın Fatma Şahin Haklarınızı helal edin demiş. Lütfeder yorumları okursanız, kimse FATMA ŞAHİN’E HAKKINI HELAL ETMEDİ.

          

BİZLER ADALET İSTİYORUZ. GAZİLER ARASINDAKİ AYRIMA KARŞIYIZ. Siz de bunu sağlamazsanız Sizin de arkanızdan Kimse Hakkını helal etmeyecektir.

 

 

                                                                                                   Saygılarımla

                                                                                                Mehmet ÇELİK

 

                                                                                                 Muharip Gazi

Yorumlar

Yorumlar