Milletvekili Nevzat Korkmaz'ın Meclis Konuşması | Gazi TV

Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın Meclis Konuşması

Bu haber 06 Temmuz 2013 - 22:31 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Milletvekili Nevzat Korkmaz’ın Meclis Konuşması

MHP Isparta Milletvekili Sn. Nevzat KORKMAZ’ın bugün TBMM’de yapmış olduğu konuşmadan bir bölümünü sizler için yayımlıyoruz.

   Hükûmete tepkilerini dile getiren kişilere “Ayaklar baş, başlar ayak olmuş.” derken, merak ediyorum, 40 bin kişinin katili, eli kanlı terör örgütüyle pazarlık masasına oturulmuş olmasını, dünün terör örgütü liderinin bugün âdeta ülkenin eşbaşbakanı gibi konuşmasını, “Çözüm sürecini ilerletmekte kararlıyım.” demesini nasıl değerlendiriyor?

 

   Cizre’de şehitleri, gazileri olan millî polis teşkilatımız, Türkiye’nin egemenlik hukukunu temsil eden bir kurum olarak mevcudiyetini sürdürüyorken PKK paçavralarıyla öz güvenlik gücü saçmalıkları için de “Ayaklar baş, başlar ayak olmuş.” diyebiliyor mu?

 

   Beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz, daha fazla demokrasi talebi ile yanınıza gelen gençlere “Sizi gidi ayak takımı.” muamelesi yaparken Sayın Başbakan, bu rezaletler karşısında neden konuşmuyorsunuz?

 

   Allah rızası için bu ülkenin yüz binleri bulan şehit ve gazi ailelerinin yüreğine su serpecek delikanlı bir duruşu göstermenizi beklediğimizi söylüyorsak sizden çok şey mi beklemiş oluyoruz? “Oradan dört aydır şehit gelmiyor.” derken üniter devletin hızla ortadan kaldırıldığını, aslında son yurdumuzun niyazi yapıldığını görmüyor musunuz? Türkiye Cumhuriyeti’nin hukukunu siz savunmayacaksınız da Sayın Başbakan, kim savunacak?

 

   Çoğulculuk ve adalet adına dillendirilen bu feryatlara kulak verin artık. Sayın Başbakan bu sözlerden anlamıyorsa, içinizde yıllarca devlet yönetmiş devlet adamları var, siz anlatın devletin nasıl yönetileceğini. Konuşmamak kimseyi ama hiç kimseyi vebalden kurtarmıyor.

 

   Yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.

 

Kaynak: http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem24/yil3/ham/b13201h.htm

Yorumlar

Yorumlar