MHP'den Soru Önergesi | Gazi TV

MHP’den Soru Önergesi

Bu haber 30 Mayıs 2013 - 9:41 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
MHP’den Soru Önergesi

MHP İzmir Milletvekili Sn. Ahmet Kenan TANRIKULU’nun vermiş olduğu soru önergesini sizler için yayımlıyoruz.

   Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Muammer Güler tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını; Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince saygıyla talep ederim. 21 / 05/2013

                                                                        Ahmet Kenan TANRIKULU

                                                                                 İzmir Milletvekili

 


   661 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 20’nci maddesine bağlı Geçici 23’üncü Maddesi’ne göre; 1/10/2008 tarihinden önce 3713 sayılı Kanun kapsamında vazife malulü olarak emekli olup meslekten ilişikleri kesilen emniyet teşkilâtı personeli, adı geçen Kanun Hükmünde Kararname’nin yayımı tarihinden itibaren bir ay içerisinde yazılı olarak talep etmeleri halinde durumlarına uygun boş kadro bulunmak ve atanmak için gerekli olan diğer şartları taşımak kaydıyla yeniden memuriyete alınarak, ayrıldıkları rütbe veya statüye uygun bir göreve atanabilirler denmektedir.

   İlgili bu madde çerçevesinde;

1- ) Bugüne kadar kaç müracaat olmuş, bunlardan kaçı hangi görevlere tekrar atanmışlardır?
2- ) Bu müracaatlardan kaçı, hangi gerekçelerle kabul edilmemiştir?
3- ) Emniyet teşkilâtı personeli olarak görev yapmaktayken, er-erbaş, olarak askerlik görevini yaparken malul olan personeliniz, bu haktan SGK’dan malullük maaşı alabilmek için görevinden ayrılmak zorunda kalsa bile, yararlanmış mıdır?
4- ) Emniyet teşkilâtı personeli iken askerlik görevi sırasında malul olup, meslekten ayrılan ve daha sonra ilgili Kanun Hükmünde Kararname ile görevine dönen kaç personel bulunmakta ve bunların rütbeleri nelerdir?
5- ) Emniyet teşkilâtı personeli iken askerlik görevini herhangi bir rütbede yerine getirirken malul olan, ancak bu geri dönüş hakkından yararlanamayan kaç eski personeliniz bulunmakta, bu vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için neler yapılacaktır?
6-) Şehit ve gazi ile yakınlarının mevzuatımızda genel bir tanımı olması için Bakanlık olarak hangi çalışmanız mevcuttur?

Yorumlar

Yorumlar