Mehmetçik Yaşam Sigortası Hüsranı | Gazi TV

Mehmetçik Yaşam Sigortası Hüsranı

Bu haber 11 Temmuz 2013 - 9:15 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Mehmetçik Yaşam Sigortası Hüsranı

Bir Ordu Vazife Malulü kardeşimizin Mehmetçik Yaşam Sigortası talebi zamanaşımı gerekçesi ile reddedildi. 2 yıl geçtiği gerekçesi ile böyle bir sonuç çıkarılması ve hak kaybı yaratılmasının vehametini izah edebilmek çok zor olsa gerek. Mehmetçik Yaşam Sigortası yaptırılacak şirketleri seçerken bu tür durumları da dikkate almakta fayda olduğunu düşünüyoruz.

ANADOLU SİGORTA BAŞVURUMU REDDETTİ;

 

Tazminat Talebim Reddedildi;


Hakkari derecik 2 jandarma sınır tabur komutanlığında hafif zırhlı kobra aracı arkasına sıkışarak sağ elimden sakat kaldım.Şanlıurfa 500 yataklı devlet hastanesinden %25 oranında sakatlık belgesi Aldım ve mehmetcik vakfı ferdi yaşam sigortası ANADOLU SİGORTA’ya tazminat talebinde bulundum.Kaza tarihim 14.11.2010 Buna istinaden ANADOLU SİGORTANIN tarafıma göndermiş olduğu cevap şu şekilde ;
 
 
276539209/0001 nolu poliçeniz ile ilgili 14.11.2010 tarihinde geçirmiş olan kaza sonucu Şirketimiz yapmış olduğunuz Mehmetçik Yaşam Sigortası tazminat talebiniz;


 
Yukarıda numarası yazılı poliçeniz ile ilgili yapılan tazminat talebiniz şirketimiz tarafından incelenmiştir.Ancak aşağıda belirtilen nedenden/nedenlerden ötürü talebiniz degerlendirilemeycegini bilgilerinize sunarız.


 
Tazminatın Reddedilme Nedeni;


 
Tazminat başvuru tarihi, meydana gelmiş kaza tarihinin üzerinden 2 yıl sonra yapmış olması nedeni ile zamanaşımına uğramış olduğundan,Şirket kurallarımıza istinaden değerlendirmeye alınmamıştır.


 
Saygılarımızla. 


 
 
ANADOLU ANONİM TÜRK SİGORTA ŞİRKETİ

Yorumlar

Yorumlar