Mehmetçik Vakfı Yardımları İle İlgili Çalışma | Gazi TV

Mehmetçik Vakfı Yardımları İle İlgili Çalışma

Bu haber 13 Kasım 2013 - 22:38 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
Mehmetçik Vakfı Yardımları İle İlgili Çalışma

Sitemizle irtibata geçen bir Gazimizin Mehmetçik Vakfına yönelttiği soru ile kendisine gelen cevabi yanıt aşağıda sunulmuştur. Mehmetçik Vakfı tarafından verilen cevabi yazıda MSB ile SGK’nca belirlenen maluliyet dereceleri arasındaki farklılıkların giderilmesi yönünde çalışma başlatıldığı belirtilmektedir.

TSK MEHMETÇİK VAKFI’NA

                              ANKARA

 

  Öncelikle Siz Sayın Büyüklerimize bizleri yalnız bırakmayıp Saygıdeğer hayırseverlerin yardımlarını bizlere ulaştırdığınız için teşekkürü bir borç bilirim.

   Benim size sorum derneğinizden 4.derece bakım yardımı almaktayım SGK‘danda 6. derece, deniliyor ki SGK’daki derece mehmetcik vakfı içinde geçerli olacak oradada 6. derece gözükeceksiniz.

    Bu doğrumudur tarafıma bilgi vermenizi arz ederim.               

   

                                                                                                                                                             

                                                          MEHMETCİK VAKFINDAN GELEN YANIT

 

      TSK Mehmetçik Vakfı (TSKMEV)’na göndermiş olduğunuz 12 Kasım 2013 tarihli e-postanız incelenmiştir.


   TSKMEV tarafından yapılacak yardımlarla ilgili olarak, “Askerliğe Elverişli Değildir” kararlı sağlık raporları değerlendirilmek üzere MSB Sağlık Dairesi Başkanlığı’na gönderilmekte ve maluliyet derecesi belirlenmektedir. T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nda ise Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Kurulu tarafından maluliyet dereceleri belirlenmektedir. Bu durumda hem TSKMEV’ndan yardım alanlar hem de SGK’ndan maaş alanların maluliyet dereceleri arasında farklılıkların oluşabildiği görülmektedir.


   TSKMEV Yönetmeliğinin 86’ncı maddesi (ı) fıkrası gereğince, (hak sahibi için  SGK’nca da maluliyet derecesi belirlenmiş ise SGK’nun belirlediği derece esas alınır ve yardımlar yeni derecesine göre yardım planına uygun olarak yapılır.) MSB ile SGK’nca belirlenen maluliyet dereceleri arasındaki farklılıkların giderilmesi yönünde çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda sizin durumunuz da değerlendirilecek, değerlendirme sonucunda tarafınıza yazılı bilgi verilecektir.   


   Bilgi edinilmesini rica eder, sağlık ve mutluluklar dileriz.     

Yorumlar

Yorumlar