Malul Sayılmayan Gazilere İş İmkanı | Gazi TV

Malul Sayılmayan Gazilere İş İmkanı

Bu haber 04 Ekim 2013 - 9:54 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Malul Sayılmayan Gazilere İş İmkanı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Silahlı kuvvetlerine ait askeri fabrikalarda malul sayılmayan Gaziler için kontenjan ayrılmaktadır. Ancak edindiğimiz bilgiye göre halen çoğu kontenjanın boş olduğu belirtilmektedir.

Malul sayılmayan Gazilerden iş başvurularında sadece şart olarak; Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan askeri hastanelerce kendilerine verilen sağlık kurulu raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri istenmektedir.

 

Bu kapsamda malul sayılmayan Gazi kardeşlerimizin gerekli belgeler ile birlikte derhal işkur’a müracaat etmeleri büyük önem arz etmektedir.

Yorumlar

Yorumlar