KPSS’den 1 Puan Alırsan İşe Girersin!

KPSS’den 1 Puan Alırsan İşe Girersin!

30/05/2013 0 Yazar: Gaziler Net
KPSS’den 1 Puan Alırsan İşe Girersin!

Dün yapmış olduğumuz haberimizde Silahlı Kuvvetlerde bulunan askeri fabrikalarda Malul Sayılmayan Gazi istihdam edilmesine yönelik olarak İŞKUR’a kontenjan miktarlarının iletildiğini ve KPSS şartı aranmadığını belirtmiştik. Afyon İŞKUR yetkilisi ile yapmış olduğumuz görüşmede KPSS’den “1” puan şartı arandığını öğrenmiş bulunuyoruz.

İŞKUR’a iletilen kontenjanlarda “lise ve dengi öğrenim düzeyi” arandığından sistem otomatik olarak KPSS puanı istiyormuş. Yani KPSS’den “1” puan almanız işe yerleştirilmeniz için yeterliymiş. Kontenjan belirtilirken öğrenim düzeyi “ilköğretim” olarak belirtilseymiş KPSS şartı olmayacakmış.

 

Burada KPSS’den “1” puan alan ile hiç KPSS sınavına girmeyen arasında ne fark olduğu hususu merak konusu… Sistemden kaynaklı bu sorun nedeni ile KPSS’e giriş yapmadığı için işe yerleşemeyen Malul Sayılmayan Gazi kardeşlerimiz üzülmesinler. Başvuru olmaması nedeni ile işe yerleştirilme yapılamaması durumunda 2 ay sonra sistem otomatik olarak KPSS şartını kaldırıyormuş.

 

Bu kapsamda, sistemden kaynaklı bu sorunun çözümlenmesi için yetkililerin konuya el atacaklarına ve KPSS’den “1” puan şartını içeren bu trajikomik uygulamaya son verileceğine gönülden inanıyoruz. Saygılarımla.

Yorumlar

Yorumlar