Kira Yardımları Neden Yatmadı | Gazi TV

Kira Yardımları Neden Yatmadı

Bu haber 04 Şubat 2013 - 15:25 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Kira Yardımları Neden Yatmadı

Sitemizle çeşitli illerden irtibata geçen, kira yardımından yararlanan Şehit yakını ve Gazi kardeşlerimiz halen kira yardımlarının hesaplarına yatmadığını ve bu sene olağan dışı bir gecikme olduğunu iletmektedirler.

Kira yardımlarının ödenmesinde neden gecikme yaşandığına ilişkin olarak yetkili hiç kimseden yanıt alamadıklarını belirterek bu hususta yanıt beklemektedirler. 

 

Bunun yanında, 6353 sayılı yasanın 75. maddesi hükmüne göre “Bütün hak sahipleri adına bir konut için yapılacak aylık kira yardımının üst limiti ile ödeme usul ve esasları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının görüşü alınmak suretiyle Maliye Bakanlığınca çıkarılan yönetmelikle belirlenir.” denilmekteydi. Aradan 6 ay geçmesine rağmen en ufak bir çalışma yapılmadı. Kira yardımının kullanımına ilişkin olarak var olan sorunların dikkate alınarak bu yönetmeliğin artık yapılmasını Maliye Bakanlığından rica ediyoruz. Yönetmelik ile Şehit aileleri ve Gazilerin kendi evlerinde otursalar bile bu haktan yararlanabilmelerinin önü açılmalıdır. Şehit Aileleri ve Gaziler Daire Başkanlığının da konunun takipçisi olacağını ümit ediyoruz. 

Yorumlar

Yorumlar