Kamuda Önceden Çalışmış Olmak İş Hakkını Yok Eder mi? | Gazi TV

Kamuda Önceden Çalışmış Olmak İş Hakkını Yok Eder mi?

Bu haber 07 Aralık 2013 - 21:15 'de eklendi ve 5 views kez görüntülendi.
Kamuda Önceden Çalışmış Olmak İş Hakkını Yok Eder mi?

Şehit kardeşi Sn. Şafak GÖKDEMİR’in sitemize iletmiş olduğu mesajını sizler için yayımlıyoruz. Devlet büyüklerimizin bu feryadı duymalarını ve olay tarihinden sonra bir şekilde kamuya girmiş ve sonrasında ayrılmış olanların iş haklarını kullanmalarının önündeki engelin kaldırılmasını gönülden temenni ediyoruz.

Sevgili ve saygıdeğer şehit ve gazi ailesi büyüklerim ve kardeşlerim,

Söze nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama bu yazacaklarımı yazıp yazmama konusunda çok düşündüm ama birlikten kuvvet doğar düşüncesi beni bu yazıyı yazmaya sevk etti.

Bu fani dünyada , imtihan dünyasında herbir insanın soru kitapçığı farklı doğru cevapları farklı.

Hayat herkese istediğini malesef sunmuyor.

Benim gibi mağdur olan ve konuları sorunları farklı olan bir sürü büyüğüm, kardeşim olan şehit ve gazi ailesi fertleri olacağını da biliyorum.taleplerimizi bireysel değil bir bütün olarak ele almak güç.

Amaç gerçekten, vatani hizmetini yaparken hayatını kaybetmiş, gerisinde yetimler bırakmış, hayatını engelli şekilde yaşayan insanların hayat ve yaşama standartlarını yükselterek eniyisini sağlamak esas temel olmalır.

“Yaklaşık olarak 42 senedir görme engelli olarak yaşayan ve görevi başında şehit olan ablamdan sonra depresyon hastası olarak hayatını sürdüren babamla ilgilenmek için kendi hakkımla geceli gündüzlü çalışıp kamupersonel seçme sınavıyla girmiş olduğum 657 li devlet memurluğumdan tayinim yapılmadığından dolayı istifa edip şimdi özelleşecek olan bir kurumda giriş saati belli çıkış saati belli olmayan hedefim ve idealim olmadan sırf ailemin ve görme engelli babamın yanında olma mücadelemden dolayı sözleşmeli olarak çalışan bir kardeşiniz olarak soruyorum

1- Yeni çıkan torba kanununda olay tarihinden sonra kamuda çalışıpta istifa edenler istihdam hakkından neden yararlandırılmıyor diye yazıyor?

2- Yeni torba kanunda evde engelli yakını olanlara tayinde kolaylık sağlanacağı yazıyor.. ozaman hakkımla almış olduğum hedefimdeki ve idealimdeki işe 657 li devlet memurluğumdan boşuboşuna mı istifa etmiş oluyorum?

3- Şehit ve gazi ailelerine tanınan istihtam hakkında kişinin istemi dışında işten çıkarma Kurumun özelleşmesi durumunda iş hakkını tekrar kullanabilir yazıyor.

Özelleşecek olan bir kurumda “sen zaten kamuda sözleşmeli olarak çalışıyorsun” deyip yapmış olduğum başvuru kabul olmaz ise, benim mağduriyetimi kim nasıl giderecek ?

 
Umudumu hiç kaybetmek istemiyorum çünkü ilahi adaletin ahirete kalmadan bu fani dünyada da tecelli edeceğine devletime ve değerli devlet büyüklerimize inanıyorum ve bu inancımı kaybetmek istemiyorum…

Talebimi Sayın Cumhurbaşkanımıza ,
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza,
 
İçişleri Bakanlığımıza ilettim.

Benim tek sorunum elimden alınan elimden çalınmış gibi hissettiğim 657 li memurluk hakkım için mücadele mi vermeye çalışmamdır.

Ve şunuda belirtmem gerekir ki 2009 yılında babamın özel durumu nedeniyle tayinim yapılmış olsaydı bu istihdam hakkı için müracaat kesinlikle etmezdim….!

Hayatta herkesin ikinci bir şansı olmalı!

Amaç gerçekten mağduriyetlerin giderilmesi ise çözüm istendikten sonra çözülür ben sadece    Koskocaman bir okyanusta yağmur tanesiyim..taleplerimizi demokratik olarak iletelim..çünkü bizler taş atan,güvenlik güçlerimize saldıran yakıp yıkan insanlar değiliz.

 
Bu güzel ülkemizin bir evladı olarak;

Bayrağına vatanına milletine devletine yararlı olmaya çalışan ,Allah cc yolunda ilerlemeye çalışan haramdan kaçan insanlarız.

Yeni yasanın tüm hak sahiplerine ve mağdur olanlarında mağduriyetlerinin giderilmesi ve hayırlara vesile olmasını dilerim.

Yaptığınız çalışmalar ve özverili emekleriniz için kişi ayırt etmeksizin yol göstermeye çalışan sayın gazi komutanımız Hamit YILDIZ a sonsuz saygı ve sevgiyle teşekkürlerimi sunuyorum Allah cc birkez daha razı olsun Allah yar ve yardımcımız olsun.

 
Şehit ailesi İsmail Şafak GÖKDEMİR

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/7af6165301.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar