Kadirli Şubesinden Basın Açıklaması

Kadirli Şubesinden Basın Açıklaması

10/01/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Kadirli Şubesinden Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli Şubesi Başkanı Sn. Tayfun ÇİFTÇİ’nin basın açıklamasını sizler için yayımlıyoruz.

 

Bin yıllık Türk Yurdunda, babalarından kalan terekenin mirasyedileri gibi, toprağımız elimizden alınma, egemenliğimiz ortağa yarıcıya verilme, milletimiz memleketimizin parçalanma müzakeresi yapılıyor.

Bölücülerin sözcülerine, millete her daim mesafeli aydınların kalemşorların yazıp çizdiklerine bakılırsa bu aslında bir mütareke…!!!.

Yani PKK bizi ordumuzu yenmiş de anlaşmaya oturuyorlar.

Oysa şanlı Türk ordusu ve güvenlik güçleri bölücüleri, bugüne kadar her zaman yenmiş yada hezimete uğratmıştır. Ancak siyasi nedenlerle verilen tavizler PKK yı yeniden büyüttü milletin ve devletin başına bela etti. On yıl önce sıfıra çok yaklaşan terör şimdi devletimizi tehdit eder hale getirildi.

Milletimizin gencecik fidanlarını gök ekinler gibi biçen bebek katiliyle ayağına gidilip adeta aman dilenir görüntüsü verilen müzakereler bu vatan ve millet için canını vermiş şehit aileleri ile kanını döküp yaralı sakat kalmış gazilerimizi ve bunları seven çevreleri oldukça rahatsız etmektedir. Biz ülke ve milletimiz için gerekirse bu halde bile hem de seve seve gene gider savaşırız devlet millet düşmanlarıyla….

Ama sonunda şimdiki gibi terörle mücadele eden sanık teröristler tanık olup hapse atıldığını gören, bölücübaşına devlet başkanı muamelesi ile masada oturup pazarlık eden hatta mütareke eden bir devlet anlayışından sonra korkarım ki askere gidecek birilerini dahi bulamaz noktaya gelir devletimiz.

Bu toprakları kimden ve nasıl aldığımız apaçık ortada.. Bedeli mukabilinde yani verdiğimiz can ve döktüğümüz kanı verecek olana veririz geri. Onu yapacak birileri de dünyaya henüz gelmedi.

Milletimizin oynanan oyunu görmesi evlatlarının hatırasına, döktüğü kanına, verdiği canına sahip çıkmasını haykırıyor,

Kadirli kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

 

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği

 

Kadirli Şubesi Yönetim Kurulu Adına

Tayfun ÇİFTÇİ

Şube Başkanı

Yorumlar

Yorumlar