İş Hakkında İstenen Belgeler | Gazi TV

İş Hakkında İstenen Belgeler

Bu haber 30 Nisan 2013 - 22:42 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
İş Hakkında İstenen Belgeler

Bir Şehit kardeşi Sn. Ali ALADAĞ’ın yapmış olduğu bilgi paylaşımını sizler için yayımlıyoruz.

 

Öncelikle inşallah tüm Şehitlerimizin yakınlarının atamaları yapılır.Ben 6 ay bekledim sağ olsun burdaki memur “iç bir evrak istemiyorlar” diyerek 6 ayımı çaldı neyse baktım haber, hiç birşey yok Ankaraya giderek durumumu anlattım memurdan hangi belgeler lazım ve neler yapmam gerektiğini sordum bunu sizlerle paylaşacağım. Ben Şehit kardeşiyim abim ve yengem 2.si birden şehit oldular çocukları olmadığı için 2.iş hakkına ben başvurdum. Benim atamam yapıldı İl Sağlık Müdürlüğüne memur olarak ama halen ÇKYS yi bekliyorum sisteme düştükden sonra iş başı yapabilceğim.


Gerekli evraklar şunlardır;-Diplomanızın aslını yanınıza alınız ve fotokopisini çektiriniz bitirdiğiniz okula giderek aslı gibi onaylatın ve ıslak imza olarak müdüre imzalatın yada noterden onaylatın.-Şehit kardeşi olarak notu düşüyorum Kardeşlerinizden Noterden ferakatname alınız anne ve baba olmak üzere eğer kardeşiniz yada anne ve babanız 65 yaş üstüyse ferakatname almanıza gerek yoktur.Bu önemlidir benim gibi 2.iş hakkından yayrlanıyorsanız 1.iş hakkından yararlanan kardeşinizden ferakatname almanıza gerek yoktur.-Sabıka kaydı.-Nüfus kayıt örneği-Kardeşlerinizden yada anne ve babanız kamuda 65 yaş hariç çalışan varsa çalıştıkları yerden çalıştıklarına dair belge almalıdır.-Elinizde bitirdiğiniz kurs varsa belgenin aslını alarak noterden onaylatın bu atamanızda çok yardımcı olacaktır.


Son olarak atamanız yapılırsa sizi bilgilendirme amaçlı bir evrak gelecek iç işleri bakanlığından bu sadece bilgilendirmedir arkadaşlar yani hemen işe başlıyamazsınız daha sonra sizi ankaradan arıcaklar bu müddet 15 yada 20 günü geçebilir telaşlanacak bir durum yok yani sizden fax numarası isticekler ve size 4 sayfalık atama formu ve mal beyanı faxla gönderecekler doldurup atandığınız kuruma cargoyla yollıcaksınız ben Ankara Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna yolladım oraya atandığım için. Bu son aşamadır bundan sonrası hangi ile atanmışsanız çkys ye düşer ve sizi çağırılar eğerki gerekli evrak varsa tekrar isterler sağlık raporu vs. bunlar valiliğe gider imzalanır işe başlarsınız evrak istemezlerse aynı gün başlayabilirsiniz.Foruma bakıyorum sağolsun atanan arkadaşlar hiç cevap vermiyorlar sitem etmiyorum hepimiz aynı yollardan geçtik gönül isterdi ki şehitlerimiz canlı kanlı yanımızda olsaydı ama malasef öyle bir şey olmayacak yüreğimizdeler bizler birbirimize yardımcı olacağız.Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Herkese Allah gönlüne göre bir iş ve sağlıklı para kazanmak nasip etsin.

Yorumlar

Yorumlar