İş Hakkında Bilgiye Ulaşmak Bu Kadar Zor mu? | Gazi TV

İş Hakkında Bilgiye Ulaşmak Bu Kadar Zor mu?

Bu haber 19 Nisan 2013 - 12:24 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.
İş Hakkında Bilgiye Ulaşmak Bu Kadar Zor mu?

İçişleri Bakanlığı Şehit ve Malul Yakınları Atama Şubesinin iş yükü çok ağır. İş hakkı kapsamında binlerce atama gerçekleştiriyorlar. Süreci hızlandırma ve bilgi edinmede kolaylık sağlama adına bir kaç önerimiz olacak.

1- İş hakkı kapsamında yapılan başvurunun anlık takibi, eksik evrakların ulaşıp ulaşmadığı, hangi aşamada olduğu gibi bilgiler detaylı olarak iş başvuru takibine entegre edilemez mi?

2- Bilgi edinme hattı oluşturularak 2 memur (mümkünse halden anlayabilecek Şehit yakını ya da Gazi) görevlendirilip, hak sahiplerinin başvurunun son durumu ve herhangi bir problem olup olmadığını teyit edebilecekleri, ya da iş hakkı ile ilgili bilgi alabilecekleri bir imkan sağlanamaz mı?

3- Müdürlükte görevli memur sayısında artışa gidilerek iş yükünün hafifletilmesi ve başvuruların daha erken neticelenmesi sağlanamaz mı?

Sorun varsa mutlaka çözüm yolu da vardır. Böyle bir sistem kurulduğunda yüzlerce hak sahibi bilgi edinmek için yol parası ödeyerek Ankaraya gitmek zorunda kalmayacak, bu şekilde Müdürlüğün iş yükü de hafifleyecek, ve gerçek anlamda çözüm sağlanmış olacaktır. Umarız Devlet büyüklerimiz bu sorunu görerek çözüm üretirler. Yeni yasa ile birlikte bu bilgi ihtiyacı daha da artacak, böyle bir çözüm geliştirilmezse bilgi talep edenlere yanıt vermekten asli görevlerini yapamaz hale getireceklerdir.

Yorumlar

Yorumlar