İş Hakkı Uygulama Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak? | Gazi TV

İş Hakkı Uygulama Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak?

Bu haber 26 Aralık 2013 - 18:56 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
İş Hakkı Uygulama Yönetmeliği Ne Zaman Yayımlanacak?

İş hakkının kapsamını genişleten 6495 sayılı yasada, iş başvurularına ilişkin uygulama usul ve esaslarını gösteren yönetmeliğin yasanın resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinden itibaren 4 ay içerisinde çıkarılması hükme bağlanmıştı. 02.12.2013 tarihi itibari ile bu 4 aylık sürenin dolmuş olmasına rağmen halen yönetmelik yayımlanmadı.

İş hakkı uygulama yönetmeliğinin en geç 4 aylık sürenin bitiş tarihi olan 02.12.2013 itibari ile yayımlanması gerekirken neden yayımlanmadığı merak konusu oldu. Bugün itibari ile (26.12.2013) tam 24 gün geçmesine rağmen iş hakkı uygulama yönetmeliği halen yayımlanmadı.


Bunun yanında yasa ile herhangi bir süre tahdidi konulmayan serbest seyahat kartları ile faizsiz konut kredisi yönetmeliklerinin ne zaman çıkacarılacağını ise kimse bilemiyor.Yasada 4 ay koşulu olmasına ve bu 4 aylık sürenin dolmasına rağmen, yönetmelik halen çıkarılmadığına göre, serbest seyahat kartları ve faizsiz konut kredisi ile ilgili  yönetmelikler ne zaman çıkarılacak, Allah bilir…


Bu kadar insanı bekletmeye kimsenin hakkı yoktur. İş hakkı ile ilgili durumunu netleştirmek ve ona göre hayatına yön vermek isteyen kardeşlerimizi daha fazla bekletmeden yönetmeliğin yasa gereği derhal çıkarılması gerekmektedir.

Yorumlar

Yorumlar