İş Hakkı İle İlgili Bir Soru | Gazi TV

SON DAKİKA

İş Hakkı İle İlgili Bir Soru

Bu haber 06 Aralık 2011 - 18:26 'de eklendi ve 0 views kez görüntülendi.

İş Hakkı İle İlgili Bir Soru

Gazimiz Serkan AYDIN sitemizle irtibata geçerek bilgi talep etmiştir. Gazihaber.com olarak Gazimizin doğru bilgiye ulaşabilmesine vesile olmak istedik.

      Gazimiz Serkan AYDIN, sitemize ulaşarak bilgi talebinde bulunmuştur. Bize gönderdiği mail iletisini kendisinin de izni ile sizlerle paylaşıyoruz;

     “Ben 1998 yılında yaralanıp GAZİ olan birisiyim. Çalışabilir durumda olduğumdan 2001 yılında Türktelekom’a memur pozisyonunda işçi olarak işe yerleştirildim, 2005 yılında özelleştirme işlemi yapıldıktan sonra bizlere başka kamu kurumuna geçiş hakkı tanınmadı ve mecburen Türktelekom’da çalışmaya devam ettim. İşten ayrılıp başka kurumda işe başlama şansımızda yoktu çünkü iş hakkımızı kullandığımız dan ve başka kurumda işe başlayamayacağımız söylendi.Türktelekom Özel bir sektör olduğundan bizlere gerekli hassasiyet ve önem gösterilmiyor. Mesela 19 Eylül gaziler günü idari izinli sayılmamızla ilgili çıkarılan yasanın özel sektörü bağlamadığı ve izin verilemeyeceği tarafıma bildirildi. Ayrıca Emniyet Müdürlüğünde çalışıp Gazi olan personeli Emniyet Müdürlüğü 02.11.2011 tarihinde çıkan kanunla malul olup emekli olan emniyet personelini tekrar eski görevine çağırmaktadır. Benim gibi gazi arkadaşlarımda Türktelekomda özelleştirmeden önce kamu işçisiydik. Şimdi özel sektör işçisi olduk.Gazilerin başka kamu kurumuna geçiş hakkının sağlanması veya iş hakkının 1 defaya mahsus tekrar verilmesini istiyorum.”

     Değerli Gazilerimize sormak istediğimiz ana soru şu; “Türk Telekom özelleştikten sonra özel sektör olduğundan Gazilerle ilgili hiçbir genelgenin ya da pozitif ayrımcılığın bağlayıcılığı kalmamaktadır. Bu itibar ile iş hakkının yeniden kullanılabilmesi gerekmez mi? Böyle bir durumda Gazimizin illaki işten atılması mı gerekir?” Değerli hukukçu ziyaretçilerimiz ile Gazi ve Şehit yakınlarından bilgisi olanların paylaşımları için şimdiden teşekkürler.

    Editörün Notu: Gazimize haberimizden sonra Türkiye’nin dört bir yanından Gazi kardeşlerimiz arayarak çözüm yolu önermiş ve bilgi paylaşımları yapmışlardır. Gazimiz bizi arayarak bundan duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve sorununa çözüm bulmanın mutluluğunu yaşadığını bildirmiştir. Kendisine yardımcı olan, arayan herkese teşekkür etmektedir.

     Buradan Gazihaber.com olarak bir Gazimizin daha sorununu çözebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizin de buna benzer peobleminiz var ise elimizden gelen tüm imkanları sizin için seferber edeceğimize emin olabilirsiniz. Saygılarımızla.

Yorumlar

Yorumlar