İmralı Görüşmeleri | Gazi TV

İmralı Görüşmeleri

Bu haber 29 Ocak 2013 - 10:55 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
İmralı Görüşmeleri

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

— PKK ile görüşen… dir deyip sonra görüşüldüğünü ve talimatı kendisinin verdiğini söyleyen, hükümet değil devlet görüşüyor diyen insanların hangi sözlerine, nasıl güveneceğiz? “Hükümet değil devlet görüşüyor” demek bir mugalâta olduğu kadar, aksi olursa sorumluluğu Devlete atarak işin içinden sıyrılma taktiğidir… Hükümet değil, devlet görüşüyorsa başarı (varsa tabii ki) hükümete değil, devlete ait demektir…

 

 

 

— Müzakere pazarlık demektir, karşılıklı tavizler demektir… Bölücü örgüt çekilecek ise bunun bedeli / karşılığı nedir?

  

— Milli iradeyi dilinden düşürmeyenler süreçten Türk Milletini neden bilgilendirmiyorsunuz? İmralı’nın taleplerini neden paylaşmıyorsunuz? Süreç tamamlandığında açıklayacağız diyorsanız, buna gerek yok zira iş işten geçmiş olacak… Türk Milletinden neyi /neleri gizliyorsunuz?

  

Devletin muhatabı diğer devlet ve uluslararası kuruluşlardır; zira devletle muhatap olmanın ön şartı tüzel kişiliğe sahip olmaktır. Tüzel kişiliği olmayan unsurlarla devlet muhatap olmaz / olmamalıdır. Devlet tüzel kişiliği olmayan bir unsurla muhatap olursa itibarı pespaye olacağı gibi, görüşmelerin ve alınacak kararların hiçbir bağlayıcılığı olmaz… Diğer yandan bölücü örgütle masaya oturmak “başarısızlığın itirafı”dır… Habere gelince; İlk etap da 100 PKK’lı silah bırakıp yurtdışına çıkacak-mış, -mış… Sonrası? Velev ki, plan tutsa bütün silahlı militanlar silah bırakıp yurtdışına çıksa dahi; silahlı çatışmaların tekrar başlamayacağı ve/veya başka bir bölücü unsurun ortaya çıkmayacağı, gidenlerin 3-5 yıl sonra tekrar Türkiye’ye gelip/getirilip yerleşmeyecekleri nerden belli? Daha 2 ay önce “BDP’lilerin dokunulmazlığı kalkacak, idam geri gelecek, Kürt sorunu yok” diyen Sayın Başbakana sormak lazım: Bu sürede ne değişti ki U dönüşü yaptınız?

 

 

 

                                                                                Gazi Sebahattin ASLAN

                                                                                                 

 

 

Yorumlar

Yorumlar