İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yanıt Geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yanıt Geldi

16/07/2013 0 Yazar: Gaziler Net
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yanıt Geldi

Sakaryasehitvegazileri.com internet sitesi yöneticisi Sn. Erdoğan ERDOĞAN’ın Şehitlerimizin isimlerinin verildiği okulların resmi internet sitelerinde Şehitlerle ilgili bilgilendirme bölümü açılmasına yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğünden gelen yanıt aşağıda sunulmuştur.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Şehitlerimizle Alakalı Başvurumuza cevap geldi


Milli Eğitim Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğüne 11.06.2013 Tarih ve 1321054 Sayı numaralı Şehit Adı verilen okulların internet sitelerinde şehitlerimizin bilgi ve resimlerinin yayınlanmasını talep ettiğimiz dilekçemize cevap geldi.


Milli Eğitim Bakanlığı Sakarya İl Müdürlüğü’nden 10.07.2013 tarih 1695527 sayılı 12.07.2013 tarihinde bize ulaşan cevap yazısı aynen şu şekilde


         İlgili dilekçeniz incelenmiştir. Bakanlığımıza bağlı okulların Web Sayfaları “Okul web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esasları” doğrultusunda hazırlanmaktadır. Web siteleri aynı standartlarda olması esas alınmış olup ayrıca farklı renkli uygulamalara izin verilmemektedir. Denmektedir.  

 

Selim Yavuz SANDIKÇI


İl Milli Eğitim Müdürü

 

Milli Egitim İl Müdürlüğünden Gelen Yazının AslıBu yazı tamamıyla kendiyle çelişen araştırmadan,yorumlanmadan, bilgi alınmadan,geçiştirmek amaçlı cevap yazılan bir yazı çünkü Okul web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esasları Tıklayın  Bu kurallarda yapılamaz demiyor. İnternet sitelerin hepsinde standart olarak Okulun Tarihçe Kısmı vardır. 5 şehidimizin adının verildiği okulların internet sitelerinde olduğu gibi Bu alana eklenebilir.

 

Örnekler


Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar OKKAN’ın Adının verildiği okulun Okulumuz Tarihçe Kısmında yer alan Bilgi ve resmiŞehit Recep Demir’in Adının verildiği okulun Okulumuz Tarihçe Kısmında yer alan Bilgi ve resmi
Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’ndan edindiğimiz bilgiye göre bu bilgi ve resimlerin eklenmesinde hiçbir engel olmadığı Okulların tarihçe kısmında eklenebileceğini söylediler. 

 

Daha sonra yazıyı gönderen Temel Eğitim Şube Müdürlüğü, Şube Müdürü ile yaptığımız görüşmede konunun yanlış anlaşılmış olabileceğini ve yanlış cevap verildiğini ne yapılması gerektiğini anlattık, Okul web Sitesi Yönetim Paneli Kullanım Esaslarına aykırı olmadığını söyledik ancak ilgili şube müdürü Milli Eğitim il Müdürünün bu şekilde cevap yazılmasını istediğinden bu şekilde cevap verildiğini söyledi ve bu konuda ne yapabilir diye sorduktan sonra ilgili okullara mail atarak ya da telefon açarak bu düzenlemeleri yaptırabileceğimizi söylemişlerdir. Bizlerde en kısa ve uygun zamanımızda ilgili okul yönetimleriyle telefon ve mail yoluyla görüşerek bu VATAN için, BAYRAK, için gözünü kırpmadan şehit olan vatan evlatlarımızın milli ve manevi değerlerinin yaşatıldığı okulların internet sitelerinde bilgisine ve resimlerine yer verilmesi için bu düzenlemelerin en kısa zamanda yapılmasını isteyeceğiz.

 

Haberin Devamı : http://www.sakaryasehitvegazileri.com/haber.php?id=447

Yorumlar

Yorumlar