İdam Cezası Geri mi Geliyor?

İdam Cezası Geri mi Geliyor?

17/11/2013 0 Yazar: Gaziler Net
İdam Cezası Geri mi Geliyor?

…Af olmadan cezaevleri nasıl boşalacak doğrusu merak ediyorum… Yoksa doğru yol bulunacak ve vatana ihanet yasası çıkarılarak “idam cezası” yeniden mi getirilecek?…

“Değerli dostum Mesud Barzani’yi misafir ediyoruz.” Bu ifade Sn. Başbakan’a ait…Başbakanın danışmanları ne iş yapar? doğrusu merak ediyorum…Sn. Başbakan’a danışmanları, “dostum” diye tanımlandırdığı Barzani denilen şahsın “Eğer Türkiye, Kerkük’e müdahale ederse biz de Türkiye’de yaşayan 30 milyon Kürt için harekete geçeriz” dediğini ya da bir gazetecinin “ABD pkk’yı terör örgütü olarak görüyor, sizin pkk’dan yana tavrınız nedir, terör örgütü olarak görüyor musunuz?” sorusu üzerine “şu an için değil” diğerek, eli kanlı bebek katillerini terör örgütü olarak kabul etmediğini iletmediler mi acaba?

 

 

* * *

 Yine bu danışmanlar, “Türkiye’nin sesini, sevgili dostum (!) Ahmet Kaya’yı rahmetle yad ediyorum.” diyen Sn. Başbakan’a, Ahmet KAYA’nın arkasında elikanlı elebaşı aponun dev posteri ile1999 Almanya konserinde söylediği “kürdüz sonuna kadar” şarkısında, “vallahi apo’yu (Terörist başı Abdullah Öcalan) özledik.” dediğini bilmiyor mu?

 

 

* * *

 Ya da 37 yılın hasretini sona erdirdiğini ilettiği ve “hoşgeldin” dediği Şivan PERVER’in 1999 yılında Abdullah Öcalan için konser verdiğini ve “Kürt ve Kürdistanin özgürlügü için peşmerge ve gerilla birleşsin ve Türkiyeye karşi savaşsin” dediğini ya da aynı konuşmada Türkiye’yi “terörist” olarak nitelendirdiğini biliyor mu? Ya da bu tür söylemleri ile cahil insanlara gazı vererek dağa çıkışa en çok katkı sağlayanlardan birisinin bu sözde sanatçı olduğunu bilmiyor mu acaba?

 

 

* * *

 

Bir de Sn. Başbakanın danışmanları, bu tür konuşmaların Şehit aileleri ve Gazileri derinden yaralayacağını kendisine iletmiyorlar mı acaba?

 

 

* * *

 Sn. Başbakan ağustos 2013’te Türkmenisten ziyareti dönüşünde bir gazetecinin “PKK’yı da kapsayacak bir genel afla ilgili sizin düşünceniz nedir?” sorusuna cevaben; “Gündemimizde yok. Asla bir genel af söz konusu değildir. Af konusunda benim farklı bir düşüncem vardır. Kişilere karşı işlenen suçlarda kişiler af yetkisine sahiptir. Devlete karşı işlenen suçlarda devletin yetkisi vardır. Adam öldürme vs. konularda devletin yetkisi olmaz.” demişti.Ama Sn. Başbakan Diyarbakır’da yaptığı tarihi (!) konuşmada “Dağdakilerin indiğini, cezaevlerinin boşaldığını (!), 76 milyonun bir olduğunu, beraber olduğu birlikte büyük Türkiye yeni Türkiye olduklarını göreceğiz. Hiç endişeniz olmasın.” dedi.Dedi de, af olmadan cezaevleri nasıl boşalacak doğrusu merak ediyorum…Yoksa doğru yol bulunacak ve vatana ihanet yasası çıkarılarak “idam cezası” yeniden mi getirilecek?

 

 

* * *

 Burasının bir hukuk devleti olduğunu ve vatan evlatlarını Şehit eden eli kanlı bebek katillerinin hak ettikleri cezayı sonuna kadar çekeceklerini buradan yeniden hatırlatmak istiyorum…

 

Bugün İslam’da da “kısas” vardır ve eli kanlı teröristler idam cezası yeniden getirilmek sureti ile derhal idam edilmelidir.

 

Sonuç olarak; cezaevleri ancak idam cezasının yeniden gelmesi ile boşalabilir!Diğer türlü asla! Asla ki bunun en büyük teminatı Şehit aileleri ve Gazilerdir. 

 

Kimse aklından çıkarmasın…!

 

 

                                                                           Hamit YILDIZ

                                                                           Gazi J. Yzb.

                                                                           Gazihaber.com

 

 

Bakınız:

Ahmet KAYA’nın konser görüntüleri   :  http://www.youtube.com/watch?v=FuJh2YLjXpE

Şivan PERVER’in konser görüntüleri:  http://www.youtube.com/watch?v=HlDH4PPLemg

Barzani’nin basın konuşması: http://www.youtube.com/watch?v=fZmg_eRsnII

<BGSOUND src="http://www.gazihaber.com/files/uploads/e0bac170aa.mp3" loop=infinite>

Yorumlar

Yorumlar