Hizmet Anlayışımız | Gazi TV

Hizmet Anlayışımız

Bu haber 23 Nisan 2013 - 16:15 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
Hizmet Anlayışımız

Yaklaşık 1 ay önce start verdiğimiz olağanüstü genel kurul çalışmalarında son aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu çalışmamızda tek düşüncemiz ve şiarımız Şehit aileleri, Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ile ilgili çok güzel çalışmalara kapı aralayacak ve gerçekten amacı Allah rızası için camiaya hizmet olan kişillerden bir yönetimi işbaşına getirmektir.

Bu çalışmada bize imza veren-vermeyen, oy veren-vermeyen herkesi kucaklayacak, ayrımcı yönetim anlayışına son vererek, birlik ve beraberlik içinde “biz” anlayışının  hakim olduğu bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Üyelerle ya da şubelerle kişisel çatışmalara son vererek, camiamızın bütün fertlerinin en küçük sorununa dahi cevap verebilecek bir Genel Merkez dizayn edeceğiz. 

Seçimin doğal tabiatı gereği bu çalışmamızda bizlere destek olmayan arkadaşlar da muhakkak olacaktır. %100 oyla işbaşına gelme gibi bir kaygımız yok. Burada %90 oyla işbaşına gelindiğinde %10’u kapsayan kardeşlerimizi kazanabilmek için çok daha fazla çalışacağız.

Bize destek vermeyecek arkadaşlarımıza buradan belirtmek isteriz ki; bizler Allah rızası için yola çıktık. Eleştiriye hoşgörüsüz, birleştiricilikten uzak bakış açısına alternatif bir yönetimin işbaşına gelmesi için çalışıyoruz. İş başına geldiğimizde şu an görevde olan Genel Başkanın, mevcut yönetim değişikliği gerçekleştiğinde, bir Gazi olarak herhangi bir sorunu olursa, seve seve ona da yardımcı olacağız. Bizim kişilerle ilgili bir sorunumuz olmadı, olamaz da. Ancak anlayışımızda bu camiayı temsilen görev alan kişi öz kardeşimiz dahi olsa, eğer yapılması gereken çalışmaları hakkı ile gerçekleştirmiyorsa bunu dile getirmekten ve alternatif yönetim aramaktan geri duramayız. Bizim anlayışımızda gönül birlikteliğine sahip olduğumuz camiamızın hiçbir ferdini dışlamak ya da ötekileştirmek olamaz.

 

Yeni yönetimde kişi bazlı değil ekip ruhu iş başına gelecek; 

Muhtemel Genel Kurul seçiminde Genel Merkez Yönetiminde olacak kişilerin hepsi, otonom ve doğruları olan dürüstlüğü ile ilgili en ufak şüpheye dahi mahal vermeyecek sağlam arkadaşlardan belirlenecektir. Yani yanlışı gördüğünde üzerine gidebilecek, zulmün karşısında susmayacak kişiler iş başına gelecekler. Yönetimde yakın arkadaşlık ilişkileri değil, Şehit aileleri, Gaziler ile harp ve vazife malullerinin ne istedikleri ve düşündükleri ana belirleyici olacaktır. Genel Başkan ne derse o olur mantığı artık son bulacak, bütün camianın kollektif talep ve beklentileri dikkate alınmak sureti ile bütün kararlar “oy birliği” ile alınacaktır.

Olağanüstü genel kurul tarihi belirlendikten sonra bütün şube başkanlıklarına ve delegelere çalışma anlayışımız, yönetim listemiz ile yapacağımız projelerin yer aldığı kitapçığı göndereceğiz. Bu açıdan şahsım adına söylemek isterim ki, Genel Başkan yardımcısı olarak, bu kitapçıkta yer alacak bütün hususların gerçekleştirilmesi için can başla çalışacağımı ve orada belirtilen hizmet anlayışının yılmaz takipçisi olacağımı belirtmek isterim. Yönetimde yer alacak diğer büyüklerimiz, ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz de aynı şekilde bu bakış açısına sahip kişilerden seçilecektir. Saygılarımla.

 

——————-

Hamit YILDIZ

Gazi J. Ütğm.

Gazihaber.com


Yorumlar

Yorumlar