Hiç Bu Kadar Sahipsiz Kalınmamıştı | Gazi TV

Hiç Bu Kadar Sahipsiz Kalınmamıştı

Bu haber 09 Temmuz 2013 - 8:53 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.
Hiç Bu Kadar Sahipsiz Kalınmamıştı

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Rafet KELEŞ’in yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Şehit ve Gazi işleri, Başbakanlık tarafından Aile Bakanlığına devredildi ve bir Daire başkanlığı kuruldu. Buraya kadar herşey normal…

 

   Gazilikle ilgili BİMER’e dilekçe yazıyorum yani Başbakanlığa, ama Başbakanlık dilekçeyi Milli Savunma bakanlığına bağlı Gn.Kur.Başkanlığına yolluyor ve bana Gn.Kur.Bşk.lığından, konunun çözümü için Aile Bakanlığına dilekçe yazmam gerektiği ile ilgili cvp geldi. Yani Şehit ve Gazi işlerini Aile Bakanlığına devreden Başbakanlık, bu konuyla ilgili gelen talebi Aile Bakanlığına değil, Milli Savunma Bakanlığına yolluyor. Yani BİMER Şehit ve Gazi işleriyle hangi Bakanlığın ilgilendiğini BİLMİYOR. Karambole Devlet yönetiliyor sanki. Herhangi birşeyden bahsetmiyorum,konu, sözde bu ülke için çok şey ifade eden ŞEHİT ve GAZİLER. Ama bu ülke için bu kadar önemli olduğu söylenen ŞEHİT ve GAZİLER maalesef ki sahipsiz, kimse ilgilenmiyor bile, Başbakanlıkta bile bu konuyla ilgili kimsenin bilgisi olmadığına artık eminim.

   Bugün Taksim’de bizzat İstanbul Valisine bu konuyla ilgili bir sıkıntıyı anlatmak istedim öylesine dinledi. Gaziyim dediğim için dinliyormuş gibi yaptı sadece… Ne dediğimi dinlemediğine adım gibi eminim.

 

  ŞEHİT ve GAZİLER hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştı. Sadece Şehitlikleri onarmakla ilgi olmuyor, biraz da yaşayanların sıkıntılarını dinleyip çözüm üretmeye çalışsalar ya. Gazisi sağ iken ilgilenmeyenler, öldükten sonra mezarını tamir etmeyle ilgileniyor, dirisine sahip çıkmayan, mezarının taşını yaptırarak sözde ona sahip çıktığını sanıyor.

   İkiyüzlülük diz boyu maalesef ki, Allah, Şehit Aileleri ve Gazilerin yardımcısı olsun…

   Saygılarımla.

Yorumlar

Yorumlar