Herkes Kendi Adına Konuşsun

Herkes Kendi Adına Konuşsun

13/02/2013 0 Yazar: Gaziler Net
Herkes Kendi Adına Konuşsun

Sitemiz köşe yazarlarindan Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

Bugünlerde açılımdı, İmralı’ydı konuşan konuşana maşallah bazı gaziler şehit aileleri hükümetin sözcüsü olmuşta haberimiz yok. Terörden evet bir gazi olarak zarar gördük şehit annelerim babalarım evlatlarımda etkilendi onların acısını anlıyorum. Ama bilmediğim anlamadığım bir şey var bazı arkadaşlarımız bugünlerde basında yer yer demeçler vermekteler şehit ailelerinin ve gazilerin çoğunun desteklemediği açılım sürecine göz göre göre bebek katiliyle görüşülmesine ve bunun adına da halkın hazmetmesi için İmralı görüşmeleri denmesine bırakın ses çıkarmayı birde demeçler verilmektedir bu biz gazilerin genelini üzdüğü gibi şehit ailelerimizi de derinden yaralamaktadır. Kim ne kime niçin neden konuşacaksa kendi şahsi fikrini beyan etsin hiç kimse bizlerin adına çıkıp ta boş boş yalan yanlış konuşmasın hiçbir dernek başkanına hiçbir gazi şehit ailesine ben bir gazi olarak benim adıma konuşma hakkını vermedim asla vermemde. Benim bildiğim tanıdığım birçok gazi arkadaşım şehit ailem de aynı görüştedir. Bu demek değil ki şehit aileleri ve gaziler terörün bitmesini istememekteler hâşâ bizler çıkıp o basında boy gösteren bizlerin adına konuşan gazilerden şehit ailelerinden daha çok terörün bitmesini istemekteyiz.


Terörle bitsin diye yapılan bu görüşmeler nelerdir? ne tavizler verilmektedir? Bu süreçte neler yaşanacaktır? Bu süreçlerle birlikte neler yapılmak istenmektedir? Ve akla gelebilecek her türlü soru işaretleri bizleri rahatsız huzursuz etmektedir. Bu bizlerin adına konuşan zatlar acaba bu içeriklerin ne olduğunu biliyor damı konuşuyor yoksa biz mi safız körüz anlamıyoruz ne olduğunu harbiden bu konuda konuşan birkaç gazi arkadaşım bana da izah edebilir mi acaba bu açılım nedir? İmralı görüşmeleri nedir? Bebek katili şerefsizin durumu ne olacak? Terör örgütünün tasfiyesi nasıl olacak? İlerde bu örgütün yeniden silahları alarak karşımıza dikilmeyeceği kesin mi? bu süreçte verilecek veya verilen tavizler nelerdir? Toprak bütünlüğümüz korunacak mı? Maalesef bunu basında çıkıp ta boy gösteren şehit aileleri gaziler adına açıklama yapan bu kardeşlerim dahi bilmiyordur ama ne hikmetse kendilerini maşallah barış elçiliğine soyundurmuşlar. Birilerine şirin görünebilmek için.


Peki, bizler adına konuşasınız diye yetki vermediğimiz arkadaşlar. Sizleri kim konuşturmakta? Nereden niçin böyle konuşmanız icap etti? Sizlerin uğrunda şehit verdiğiniz gazi olduğunuz değerlere ters değil mi? bu yapılanlar kucağınızda şehit olan devrenize, arkadaşınıza karşı sizlerde bizler gibi sorumlu değilmisiniz? acaba. Bizler terörle mücadelede tarafız hem de bunu en derinden görmüş yaşamış hissetmiş kişileriz bizlerin tek savunduğu şey tek millet, tek devlet, tek dil bu vatanın bölünmez bütünlüğüdür.Gazi Sebahattin ASLAN


Yorumlar

Yorumlar