Hepimiz kardeşiz

Hepimiz kardeşiz

18/12/2012 0 Yazar: Gaziler Net
Hepimiz kardeşiz

Sitemiz köşe yazarlarından Gazimiz Sn. Sebahattin ASLAN’ın köşe yazısını sizler için yayımlıyoruz.

 

   TÜRK – KÜRT sorunu ancak, TÜRK – KÜRT diye dile gelmediği zaman bitti demektir. 

 

Biz yani kim olursa olsun, bir konuda TÜRK – KÜRT diye dile getiriyorsak demek ki hala çözülmeyen bir şeyler var… Ne zaman ki, insan diye dile getiririz o zaman anlarız ki TÜRK – KÜRT veya başka bir ırk sorunu yok. Kardeşlik, insanlık önemli. Yaşadığın vatanı toprakları sevmek onun için çalışmak vatanını yüceltmek gelecekte torunlarına evlatlarına eğitimli güzel huzurlu mutlu refah payı yüksek bir TÜRKİYE bırakmak önemli Birçok KÜRT arkadaşım var hiç bir problem yaşamıyorum hamdolsun. Hiç bir tanıdığıma TÜRKMÜSÜN, KÜRTMÜSÜN, ARAPMISIN, ERMENİ, ALEVİMİSİN diye de sormadım sormam da asla… İnsan olsun adam olsun.  Aslında önemli olan tek şey insanlık adam gibi adam olabilmektir. Vatanını sevebilmektir.

  

   TBMM’nin yarıdan fazlasının Kürt kökenli siyasilerden oluştuğu gerçeği var. Bazı kesimler bazı konuları bilerek bir yerlere çekme gayretindeler sen KÜRTSÜN seni okutmazlar okuyup ta bürokrat olamazsın vs vs gibi birçok deli saçması konularla milleti galeyana getirmeyi çok sever bu tür soysuz yobaz adiler aslında TÜRK – KÜRT –ALEVİ-ARAP-ERMENİ ve diğer vatandaşlarımızdan kim olursa olsun eğitim almayıp okumadıktan sonra Edirne’den karsa Adana’dan Erzurum’a hiçbir vatandaş bir yerlere gelemez tek bir vatandaş çıkıp ta diyebilir mi ben okudum bu ülkede bürokrat olamadım öğretmen olamadım başbakan cumhurbaşkanı olamadım sırf beni kökenimden dolayı elediler olmama izin vermediler diyebilir mi?  Devletin öğretmeni batıda da var doğuda da kuzeyde de güneyde de var. 

 

Günümüzde görev yapan bürokratların çoğunluğu Kürt kökenlidir. Demek ki ülkemizde okuyan her vatandaş bir yerlere gelebilmektedir. Hiç kimse kökeniyle rencide edilmemektedir. Aşağılanmamaktadır.

  

   …Meselenin özü şudur: Bizler bunları söyleyince ırkçı, faşist ve kafatasçı olarak nitelendiriliyoruz. Ancak sabahtan akşama kadar, özellikle medyalar kullanılarak siyasi Kürtçülük yapılmasına rağmen bunlara kimse ırkçı demiyor. İşte Türkiye’nin günümüzdeki en büyük sıkıntısı eğitimsiz bir halk kitlesidir eğitimin olmadığı yerde cehaletin kol gezdiği ülkede terör de bitmez, tecavüzde bitmez, hırsızlıkta bitmez her şey adaletsiz olur.

  

Kendisini “Kürtlerin-Kürt Halkının” temsilcisi olarak tanımlayanlar kimlerdir?

 

BDP-PKK-KCK yani tamamen kandan, şiddetten, terörden beslenen bir azınlık

 

Var mı var peki bunların temsilcileri olduğu iddiasını dile getirmiş olan? Yok

  

Biz Türkler olarak bunların hepsi bir diyor muyuz? Evet diyoruz.

 

Onlar kendi aralarında biz hepimiz aynıyız diyorlar mı? Evet, (dolaylı da olsa) diyorlar.

  

   Bir BDP’liye sorsak “Türkiye’de kaç Kürt vardır? 20 milyon der. 

 

   

   Bunların kaç tanesi oy kullanabiliyor? Yaklaşık 15 milyon. 

 

   

   BDP’ye oy veren kaç kişi var? Yaklaşık 1.600.000 kişi ve de bu sayının yarıdan çoğu yani % 80 i mecburen terör korkusundan zorla oyunu bu partiye vermektedir. O zaman Türkiye’de kendisini “Kürt kökenli” olarak tanımlayan, Türklüğü “üst kimlik” olarak benimseyen 13 milyon Kürt ve 300bin’ de ayrılıkçı (bölücü) Kürt vardır.

  

   TÜRKMÜSÜN, KÜRTMÜSÜN, ARAP, ERMENİMİSİN demek dahi bana göre ayrımcılıktır. TBMM de Kürt halkının temsilcisiyiz ne demek? Lazların temsilcisi kim? Çerkezlerin temsilcisi kim? Arapların temsilcileri kim? Alevilerin temsilcileri kim? Bende bu soruları soruyorum. Bu topraklarda sadece Kürtler ve Türkler yoktur. Bu topraklar üzerinde yaşayan tüm halkın tek temsilcisi sadece ve sadece TBMM dir. Başka bir temsilci arayıp sormak ayrımcılıktır.

  

   Gazi Sebahattin ASLAN

 

 

Yorumlar

Yorumlar