Habere İlişkin Basın Açıklaması | Gazi TV

Habere İlişkin Basın Açıklaması

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 1:13 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.
Habere İlişkin Basın Açıklaması

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Başkanı Sn. Mehmet Ali BAKIR’ın yapmış olduğu basın açıklaması aşağıda sunulmuştur.

BASIN AÇIKLAMASI:

 

    Gazi Murat CANER ‘in bu gün yayınlanan Hürriyet Gazetesinde yer alan haberin de;

 

   “Ben iki askerimi şehit edenleri, beni bu duruma getirenleri affettim. Bir insanı vurmak, öldürmek çok kolaydır. Ama asıl erdem kazanmaktır, kurtulmasına vesile olmaktır” diyor ve ardından Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi Onursal Başkanı olduğunu söylüyor, bu haberi içim acıyarak ve üzüntü ile okudum. Kendi adına konuşması doğal olarak kendi tasarrufunda olabilir fakat Şehitler adına veya Gazileri temsilen ya da derneğin onursal başkanı ifadesi ile dernek adına konuşama yapmak kendi tasarrufunda değildir.

   Onursal başkanlık; sorumluluğu veya yetkisi olmadan onur ve Saygı için verilen, övünç kabul edilen, onursal veya fahri başkanlık, üyelik, profesörlük vb. olarak kişilere verilen bir unvandır. Bu nedenle Gazi Murat CANER ‘in yapmış olduğu açıklama derneğimizi ifade eden sözler olmayıp kendi şahsi fikir ve düşüncelerini içermektedir. Suçluları, bebek katillerini, eli kanlı teröristleri ben şahsım adına affetmiyorum. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği, bayrağı altında huzur içinde yaşadığı aziz Vatan’a hainlik edip silah doğrultan, kundaktaki bebeğe varana kadar katleden eli kanlı teröristleri masumlaştırmaya dönük haberleri şiddetle kınıyorum.

   Ben de bir terör mağduruyum, terörün bitmesini ve benden sonraki nesillerin acı çekmeden huzur içinde yaşamasını ben de en içten duygularla istiyorum. Fakat sonunun ne olacağını bilmediğim bir sürece benden nasıl destek vermem beklenir veya beni mağdur edenleri affetmem istenir. Biz şehit yakınlarından ve gazilerden anlayış bekleyip sürece destek vermemiz değil, bizim bu sürecin mağdurları olarak dinlenerek bize anlayış gösterilmesi gerekmektedir. Derneğimiz üyelerinin bu tür açıklamaları yaparken sadece kendi fikirlerini açıkladıklarını ve derneğin adını hiçbir şekilde zikretmeden ayrıca kendi fikirleri dahi olsa şehitlik ve gazilik onuruna yakışır bir şekilde açıklama yapmaları aksi halde şehit yakınlarını ve gazileri üzebileceğini asla unutmamalıdırlar.

 

 

                                                                  Mehmet Ali BAKIR

                                                       TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER 

                                                     ŞEHİT DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ 

                                                              ADANA ŞUBE BAŞKANI

Yorumlar

Yorumlar