Güzel Günler Çok Yakın | Gazi TV

Güzel Günler Çok Yakın

Bu haber 28 Mart 2013 - 15:04 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.
Güzel Günler Çok Yakın

…muhtemel bir olağanüstü genel kurul “güven tazelemek” için de bir fırsattır. Kendine güvenen, çalışmalarından emin olan, camiayı arkasında gören hiçbir yönetim güven tazelemekten kaçınmaz. Hodri meydan der, delegeler dilekçelerini sunmadan yönetim kurulu kararı alır ve seçime gider… Doğru olan da budur….


      Değerli Şehit aileleri, Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri,


 


   Öncelikle hepinizi saygı ile selamlıyorum. Birkaç Şehit yetimi kardeşim ile görüşmem neticesinde böyle bir yazıyı kaleme almak istedim. Umutsuzluğun umuda dönüştüğü, iyilik ve doğruluğun kazanacağı güzel günler çok yakın kardeşlerim, ben o ışığı gördüm… Şehit aileleri, Gaziler, Harp ve Vazife malullerine hizmet için yollardayız. Değerli Gazimiz Sn. Hüdaverdi MERCAN’ın ayağında enfeksiyon olmasına rağmen, yılmadan ve usanmadan gösterdiği mücadele, gelecekte yapacağı hizmetlerin de bir nevi göstergesiydi… Gittiğimiz yerlerde temiz yürekli ağabeylerim ve kardeşlerimin umutla bakan gözlerindeki parıltı, yola çıkmadan önce var olan ümidimizi daha da arttırdı.


 


      Olağanüstü genel kurul için karar aşamasında olan ve “ne yapılmalı?” diyen ağabeylerim, ablalarım ve kardeşlerim;


      Bu kararı alabilmenizde kişisel anlamda sizi tutan şeyler olabilir…


      Genel başkan ile çok yakın bir arkadaş olabilirsiniz,


      Ona vefa borcunuz da olabilir…


      Bu kişi zamanında şahsınıza çok büyük iyilikler yapmış da olabilir…


 


    Ancak bulunulan konumda, sizin şahsınız için yaptıkları değil, temsil edilen camia için ne yapıldığı önemli değil midir? Yani öyle bir anlayış olmalı ki, “Babam da olsa camiam için çalışmayan kişiyi destekleyemem.” diyebilmek ve bu onurlu davranışı gösterebilmek olması gereken değil midir?


 


     Ayrıca muhtemel bir olağanüstü genel kurul “güven tazelemek” için de bir fırsattır. Kendine güvenen, çalışmalarından emin olan, camiayı arkasında gören hiçbir yönetim güven tazelemekten kaçınmaz. Hodri meydan der, delegeler dilekçelerini sunmadan yönetim kurulu kararı alır ve seçime gider… Doğru olan da budur.


 


     Seçimle iş başına gelinen bir yönetimde, asıl önemli olan, temsil edilen camianın ne beklediği ve onların talep ve sorunlarının ne ölçüde çözümlendiğidir. Burada “vefa borcu” bir yana, “Şehit ailesi ve Gazilerin vebali” bir yana konulmalı ve kişisel düşüncelerden arınarak camiamızın geleceği için hep birlikte el ele verilmelidir.


 


      Dernek Şubelerinde delegeler alacakları kararları şekillendirirken, üyelerinin kolektif talep ve beklentilerini dikkate almalı ve kararlar kişisel değil, “ortak düşünce” etrafında şekillenmelidir. Burada aynı şekilde bir delege hem Şehit ailesi, hem Gazi, hem de Harp ve Vazife malulünün duygularını anlayabilmeli, onların ne hissettikleri ve beklediklerini görebilmeli, camianın geleceği için inisiyatif kullanabilmelidir.


 


       Hiçbirimiz başıboş değiliz. Önce Yüce Allah’a güvenir ve ondan başkasından korkmayız. Allah her zaman doğrularla beraberdir. Alnı açık, başı dik, camiamızın geleceği için elini taşın altına koymak isteyen herkesi bu kutlu yolda yanımızda görmek istiyoruz. Bugün bütün dernek üyelerimize ve delegelere buradan ifade etmek istiyorum ki, aklıselim bir şekilde konuyu değerlendirin, eğer gidişattan üyeleriniz ve camiamız memnunsa diyecek bir şey yok, lakin sorunu görüyor, üyelerin mutsuzluğuna şahit oluyor, bu zulme kayıtsız kalıyorsanız işte o zaman bunun vebalinin üzerinizde olduğunu hatırlatmak istiyorum.


 


       Dernek Şubesi açabilmek tüzük gereğince yönetim kuruluna verilen bir yetki, ancak şubenin kapatılabilmesi sadece genel kurul kararı ile olabilmektedir. “Şubenizi kapatırız” söylemlerine aldırmayın ve içiniz rahat olsun… Camiaya hizmet etmeye kendini adayan, “onlar için ne yapabiliriz?” sorusuna cevap bulabilmek için çırpınan ağabeylerimizin, ablalarımızın ve kardeşlerimizin bizimle birlikte olduklarına gönülden inanıyor, olağanüstü genel kurulda görüşmek üzere hepinizi Allaha emanet ediyorum.


 


        Saygılarımla.


 


                                                                         Hamit YILDIZ


                                                                         Gazi J. Ütğm.


                                                                         Gazihaber.com


                                                               


 


 

 

Yorumlar

Yorumlar