Güzel bir organizasyon | Gazi TV

SON DAKİKA

Güzel bir organizasyon

Bu haber 19 Mart 2012 - 9:22 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Güzel bir organizasyon

Rehberlik Araştırma Merkezinde düzenlenen anma etkinliklerinden sonra, Vali İrfan Balkanlıoğlu ve eşi Bayan Esma Balkanlıoğlu, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Malül Gazi İsmail KUMARTAŞLI ,Şehit Ailelerine ve Gazilere protokol üyelerinin de katıldığı bir yemek verdi.

 

     Yemekte Afyonkarahisar protokolünün üyeleri Şehit Ailelerinin masalarına dağılarak birlikte hem yemek yediler hem de sohbet ederek Şehit Ailelerinin acılarını paylaştılar.


    Yemek öncesinde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, tüm Şehitlerimizi Rahmet ve minnetle andıklarını, ailelerine sabırlar dileğini belirterek, tüm Gazilere de Yüce Allah’tan şifa ve sağlıklı uzun ömürler dileğinde bulundu.


   18 Mart Şehitler Gününün vatan topraklarımızı korumak ve savunmak üzere canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Şehitlerimizi anma adına çok anlamlı bir gün olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu; “ Türk Milletinin bağımsızlığı uğruna verdiği şanlı mücadele sonucunda Türkiye Cumhuriyetinin temelleri Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizin Kahramanlıkları sayesinde atılmıştır. Tarihi zaferlerle dolu bu milletin ve Kahraman Ordumuzun büyük fedakârlıkları sayesinde kazandığı bağımsızlık mücadelesini ve bu uğurda hayatlarını veren şehit ve gazilerimizin önemini her şart ve ortamda yeni kuşaklara aktarmalıyız. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, vatanımız için canlarını feda etmiş Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gazilerimize ve Şehitlerimizin bizlere emaneti olan bütün sevdiklerine şükranlarımı sunuyorum.”dedi.

Yorumlar

Yorumlar