Görev ve Terör Şehidi Arasındaki Fark | Gazi TV

SON DAKİKA

Görev ve Terör Şehidi Arasındaki Fark

Bu haber 17 Eylül 2012 - 16:40 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Görev ve Terör Şehidi Arasındaki Fark

…Hayatının baharında gencecik canlarımız uzuvlarını kaybettiler, sakat kaldılar… Bu kardeşlerimize iş hakkı verilmeyecek mi şimdi? Bundan sonra ne iş yapacaklar kimse düşünmüyor mu?…

 Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda 5 Eylül’de meydana gelen hadise bütün Türkiye’yi yasa boğdu. Şehitlerimizin DNA testi ile ailelerine teslim edilmesi bile günlerce sürdü. 
Şehitlerimiz beden bütünlüklerinin olmaması nedeniyle lehimlenmiş tabutlarla defnedildi. 

 

Evet yürekleri dağlayan bu olay bir kaza sonucu meydana geldi. Kimi evliydi, kiminin çocukları vardı… Kiminin de hayalleri… Bu gencecik canlarımızı o gün kaybetmenin derin üzüntüsünü halen içimizde hissederken her zaman sitemizde belirttiğimiz bir handikap bu üzüntümüzü daha da arttırıyor… Bu gün üzüntümüzü daha da derinleştiren bu sorun üzerine yazmak istedim.


Malumunuz üzere iş hakkı vs. gibi haklar terörle mücadele kanunu kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda ya da gidiş ve dönüşlerde gerçekleşen kazalar sonucu Şehadet ve maluliyetlerde söz konusu… Bu Şehitlerimizin yetimlerine iş hakkı verilmeyecek mi? Görev Şehidi olması neyi değiştiriyor. Anne ve babaların yüreği yandı… Evlat acısı “Görevde” ya da “terörle mücadelede” farklı mı oluyor? 

 

Ya görev Gazilerimize ne demeli? Hayatının baharında gencecik canlarımız uzuvlarını kaybettiler, sakat kaldılar… Bu kardeşlerimize iş hakkı verilmeyecek mi şimdi? Bundan sonra ne iş yapacaklar kimse düşünmüyor mu?

 

Cumhurbaşkanına sorun uygulamasında halen oylamada olan bir Şehit kardeşinin sorusu gerçekten oldukça manidar;

 

“Şehit Hv.Plt.Ütğm.Fatih Korçam’ın kardeşiyim. Hiçbir engele takılmadan F-16 pilotu olan; ilk girişinde kurmaylık sınavını kazanan; olası bir terör eylemi için yapmış olduğu eğitim uçuşu sırasında yaşam alanına düşmemek için şehit olan abime, görev şehidi ünvanı takıldı. Terör-görev şehidi arasındaki fark nedir?”

 

Bu soruya Sn. Cumhurbaşkanımız hangi yanıtı verecek bilinmez ama ortada ciddi bir handikap olduğu aşikar… Umarız Devlet büyüklerimiz bu sorun ile ilgili yeni yasama döneminde çözüm geliştirirler…

Yorumlar

Yorumlar